Column burgemeester Harriët Westerdijk: Dichter bij elkaar
12 augustus 2026 Alfons Schramm Kijk op Krimpen
Column, ‘dichter bij elkaar’. Deze week is de Algerabrug dicht gegaan. Vier weken lang.
In het dagelijks leven betekent het langer onderweg zijn, plannen omgooien en improviseren. De afgelopen maanden was de brug overal onderwerp van gesprek. Ondernemers vertelden over medewerkers die straks langer reizen en over bevoorrading die onder druk staat.
Ouders maakten zich zorgen over hun kinderen en bij ouderen en mensen die afhankelijk zijn van zorg hoorde ik misschien wel de meest begrijpelijke vraag: ‘Komt de ambulance straks nog snel genoeg?’ Die zorgen zijn reëel. Tegelijkertijd hoor ik in veel gesprekken iets wat typisch krimpen is.
Nuchterheid en saamhorigheid. We zien en begrijpen dat de brug dringend en noodzakelijk onderhoud nodig heeft. Dat maakt de afsluiting niet minder lastig, maar wel noodzakelijk.
Ook ik zie op tegen deze vier weken, omdat ik weet hoeveel dit vraagt van onze inwoners, bedrijven en iedereen die dagelijks van de brug afhankelijk is. Juist daarom staat veiligheid voorop. De wisselstrook blijft beschikbaar voor hulpdiensten, zodat zij snel en veilig ter plaatse kunnen zijn.
We kunnen de extra reistijd niet wegnemen en de afsluiting niet voorkomen. De komende weken zijn we misschien letterlijk wat minder snel bij elkaar. Maar misschien brengt deze periode ons juist op een andere manier dichter bij elkaar, door extra naar elkaar om te kijken.
En eerlijk gezegd, zie ik dat om mij heen al mooie voorbeelden van. Een ritje aanbieden, een boodschap meenemen, of een kop koffie brengen. Kleine gebaren die juist nu een groot verschil kunnen maken.
Ik ben Harriët Westerdijk, uw burgemeester. Dank u wel.
Meer informatie
Meer informatie over de LOK programma's bij dit artikel: Kijk op Krimpen
