Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie: lees ons cookie-beleid of verberg deze melding. ×

Partijen tekenen voor samenwerking bij windenergie op de Stormpolder

28 mei 2025 Alfons Schramm Happy Hour

Windenergie-Stormpolder In Krimpen aan den IJssel willen IHC, de lokale energiecoöperatie Energiek Krimpen en de Energiecoöperatie Regio Rijnmond (ECRR) verder samenwerken om een windturbine op de Stormpolder mogelijk te maken. Deze partijen ondertekenden een zogenaamde intentieovereenkomst. Daarin staat dat zij samen serieus onderzoeken of een windturbine op de Stormpolder haalbaar is.
Het college van burgemeester en wethouders steunt het initiatief, dat helpt om de duurzame doelen in Krimpen aan den IJssel te halen. Windenergie is duurzame energie, die naast zonnepanelen hard nodig is om Krimpen aan den IJssel energieneutraal te maken in 2050. Dat betekent dat we geen energie meer gebruiken uit vervuilende bronnen, zoals kolen of aardgas.
In de toekomst kan de duurzaam opgewekte energie van de Stormpolder mogelijk direct geleverd worden aan ondernemers en inwoners van Krimpen aan den IJssel. Wethouder Duurzaamheid Wubbo Tempel: “Krimpen heeft energie nodig, liefst schone, voor onze inwoners en onze bedrijven. Energie van eigen bodem zorgt dat we daarvoor minder afhankelijk zijn van anderen.”
De mogelijke windturbine kan een belangrijke rol spelen in de energiehub die we in de regio willen oprichten. Dat is een netwerk waarin bedrijven die duurzame energie opwekken dit direct delen met bedrijven die energie nodig hebben. Een oplossing voor onze lokale bedrijven die door drukte op het stroomnet geen grotere aansluiting op het elektriciteitsnet kunnen krijgen.
De partijen willen de inwoners van Krimpen aan den IJssel en de buurgemeenten actief betrekken bij het project. Ze willen hen de kans geven om mee te doen met het project, bijvoorbeeld door een windaandeel te kopen. Dat heeft de gemeente Krimpen aan den IJssel ook als voorwaarde gesteld in het beleidskader Wind.
Jan Herman Koster, voorzitter van Energiek Krimpen: “Zo willen wij ervoor zorgen dat Krimpenaren zelf kunnen investeren in duurzame energie en ook profiteren van de opbrengst. Maar zeker zo belangrijk: de nieuwe Energiewet maakt het mogelijk dat we straks de opgewekte energie direct aan onze leden leveren, voor prijzen die we, als leden van Energiek, zélf bepalen.”
De komende maanden onderzoeken de ondertekende partijen of het project haalbaar is. Als dat zo is, vragen zij de vergunningen aan. Derk te Bokkel, CEO van IHC: “Door samen te werken aan windenergie op de Stormpolder bieden we Krimpen aan den IJssel een unieke kans om hernieuwbare energie lokaal op te wekken en te gebruiken. We zijn trots om hiermee bij te dragen aan de doelen van de gemeente en hiermee ook onze eigen bedrijfsvoering verder te vergroenen.”
Om het project uit te voeren, richten de partijen samen een organisatie op. Die wordt verantwoordelijk voor de ontwikkeling en de exploitatie van de windturbine, die volgens het plan nu vlakbij IHC zou komen. De partijen onderzoeken nog of een 2e locatie mogelijk is.
Dan kunt u ook investeren in Krimpense energieprojecten. Zo wekken we in Krimpen aan den IJssel steeds meer duurzame stroom op. En profiteert u ook mee van de opbrengst van die projecten. Kijk voor meer informatie op energiekkrimpen.nl. Met dank aan de gemeente Krimpen aan den IJssel.

In Happy Hour hoort u behalve lekkere muziek ook de nieuwe LOKSCHIJF en De Tip van Erik: 

Ander nieuws van Happy Hour

Victor Dobbe nieuwe gemeentesecretaris

Australische gevangene naar de rechter om Vegemite-verbod: "Mensenrechten geschonden"

Informatieavond: Stop geweld tegen vrouwen

Vreemd of verdacht? Houd misdaad uit uw buurt!

Automobilist vlucht na ongeval op wisselstrook bij Algerabrug

Meer nieuws in het archief van: Happy Hour

Meer informatie

Meer informatie over de LOK programma's bij dit artikel: Happy Hour