kabelkrant archief 2010

De kabelkrant is gestopt per 16/7/2024

selecteer uit het archief

Kabelkrant donderdag 8 april

Dit is de kabelkrant van de Lokale Omroep Krimpen, die dagelijks, via het kabelnet, actueel wordt uitgezonden in
Krimpen aan den IJssel.
Nieuwstips en/of berichten voor de kabelkrant kunt u sturen naar:
LOK, red. kabelkrant, Postbus 279,
2920 AG Krimpen a/d IJssel,
tel. 55 21 11, fax: 55 20 11,
E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl,
www.lokaleomroepkrimpen.nl.

Het weer

Donderdagochtend is het nog bewolkt, maar wel meest droog. In de loop van de middag is er veel ruimte voor de zon. Met een middagtemperatuur van slechts 12 graden is het duidelijk frisser dan gisteren. Er staat een matige noordwestenwind.

Vrijdag begint de dag wellicht met lage bewolking, daarna geregeld zon en droog. De meeste zon aan zee. Bij een matige noordenwind wordt het 14 graden.

Steeds meer comazuipers

Het aantal jonge en zeer oude zogenoemde comazuipers in Duitsland is sinds 2000 ongeveer verdrievoudigd. Volgens de jongste cijfers moesten in 2008 ongeveer 25.700 jongeren en 430 ouderen van 80- tot 85-jaar wegens overmatige alcoholconsumptie in een ziekenhuis worden opgenomen.

Wereldwijd staat Duitsland qua alcoholconsumptie op de vijfde plaats, na Luxemburg, Ierland, Hongarije en Tsjechië.


Het grootste konijn ter wereld

Darius uit Groot-Brittannië is 's werelds grootste konijn. Darius is 130 centimeter lang, weegt 24 kilo en eet op een dag twaalf wortels, twee kommen konijnenvoer, drie appels, kool en hooi.

Het dier is pas een jaar oud en zal naar verwachting nog een half jaar door blijven groeien.

Testvlucht op zonne-energie slaagt

Een vliegtuigje dat werkt op zonne-energie, heeft woensdag in Zwitserland voor het eerst een testvlucht gemaakt. De zogeheten Solar Impulse vloog twee uur op een hoogte van 1000 meter. Het doel is om het vliegtuigje uiteindelijk rond de wereld te laten vliegen.

De Solar Impuls heeft een spanwijdte zo groot als van een passagiersvliegtuig, maar weegt slechts evenveel als een personenwagen.

België vreest studietoerisme

Het Belgisch hoger onderwijs vreest de komst van Nederlandse studenten, die naar Vlaanderen vluchten als de collegegelden flink worden verhoogd of als er op studiefinanciering wordt bezuinigd.

In België is studeren goedkoper: het collegegeld bedraagt er gemiddeld 570 euro, tegenover 1500 in Nederland.

Vader en zoon doodgeschoten

Een invalide vader en zijn 18-jarige zoon zijn gisteravond dood aangetroffen in hun woning in het Zuid-Hollandse Groot-Ammers: een vermoedelijk gezinsdrama.
De twee bleken door vuurwapengeweld om het leven te zijn gebracht. De politie heeft nog geen verdachte(n) aangehouden. De echtgenote en moeder van de slachtoffers wordt verhoord. Vader Alex van Ipenburg was door een spierziekte aan een rolstoel gekluisterd.


Driekwart parkeert te duur

Driekwart van de Nederlanders gooit veel meer geld in de parkeerautomaat dan nodig is, uit angst om ook maar een minuut te laat terug te zijn bij de auto.

Parkeren is een grote bron van ergernissen. De hoge tarieven staan bovenaan. Maar we vinden parkeerplaatsen ook vaak te smal en we ergeren ons kapot aan asociale foutparkeerders

LOK-Radio

Naast deze kabelkrant produceert de Lokale Omroep Krimpen (LOK) ook radiouitzendingen.
LOK-Radio is te ontvangen via:

- Kabel87.5 MHzin stereo met RDS
- Ether106.0 MHzin stereo met RDS
Heeft u berichten, stuur deze naar:
LOK, red. radio, Postbus 279,
2920 AG Krimpen aan den IJssel,
tel: 55 21 11, fax: 55 20 11.
E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl,
Info: www.lokaleomroepkrimpen.nl.

K5-gemeente

Gedeputeerde Staten mikken op een herindeling van vijf gemeenten. Dus: zonder Krimpen aan den IJssel. Nieuwe verkiezingen: november 2012.

Dit blijkt uit het herindelingsontwerp dat dinsdag door het dagelijkse bestuur van de provincie – Gedeputeerde Staten (GS) – is vastgesteld.

Zwemactie zwembad De Lansingh

Bij zwembad De Lansingh kan iedereen meedoen met de actie 2000-meter-zwemmen. De actie wordt georganiseerd van april t.e.m. september. De deelnemers zwemmen zo vaak als ze wensen per keer 250 of 500 meter. De afstand wordt afgetekend op een kaart, een volle kaart is max. 2000 meter. Aan het eind van iedere maand (dus 6x) vindt er een trekking plaats, voor een aantal mooie prijzen. Voor alle deelnemers zijn ook nog vier hoofdprijzen beschikbaar : cheque € 450,-

Fietstocht

Tourclub De Waardrenner organiseert zaterdag 10 april de jaarlijkse Flierefluiterstocht. Start: Het Hooghe Water, Groenendijk 38 in Capelle a/d IJssel. Afstanden: 30 - 60 - 125 (uitgepijld) en 175 km.(gedeeltelijk uitgepijld).

Starttijden: van 9 tot 11 uur (30 en 60 km), van 08.30 tot 10 uur (125 km) groep 08.45 en van 08.30 tot 9 uur (175 km) groep 08.30 uur. Info www. tcdewaardrenner.nl

Activiteiten ouderen in Krimpen

Wijkcentrum Vijverhoek

-vr 9 apr. Fietstocht
Fietstocht door de Krimpenerwaard
Wijkcentrum De Gouden Regen
-wo 14 apr. U maakt een prachtige
halsketting met een leuke techniek
Wijkcentrum Parkrand
-do 15 apr. Workshop met wilgentenen
er wordt een hart of een vlinder gemaakt

Aanmelden en info meldpunt 51 75 90

Belbus zoekt vrijwilligers

De Belbus zoekt vrijwilligers (m/v). Er is plaats voor Chauffeurs en Bijrijders. De Belbus onderhoudt met drie bussen een maatwerk vervoersdienst binnen Krimpen aan den IJssel voor ruim 370 senioren (60+ers). Dit wordt gedaan met ong. 60 vrijwilligers. De vrijwilliger bepaalt zelf wanneer hij of zij wordt ingezet. Dat is 1 of 2 dagdelen per week. Iets voor U? Neem contact op met het kantoor via tel. 51 30 30.

Alzheimer Café

Elke tweede maandag van de maand is het Alzheimer Café geopend. De eerstvolgende keer is dus 12 april. Het onderwerp is "Omgaan met praktische problemen in de thuissituatie". Te gast zal zijn de ergotherapeut van Verpleeghuis Rijckehove. Het programma duurt van 14.30 uur (inloop vanaf 14.00 uur) tot 16.00 uur. Locatie: Woonzorgcentrum Tiendhove, Nieuwe Tiendweg 13, te Krimpen aan den IJssel.
De toegang is gratis aanmelden niet nodig.

Lentemarkt en Museumweekend

Het Streekmuseum voor de Krimpenerwaard organiseert op vrijdag 9 en zaterdag 10 april een gevarieerde Lentemarkt. Dit weekend is tevens het Nationaal Museumweekend. Veel deelnemers demonstreren hun hobby's of oude ambachten, zoals het gebruik van de touwbaan en kantklossen. Er zijn veel handgemaakte artikelen te koop en u kunt bij de diverse kraampjes producten proeven. Vrijdag van 13 tot 17 uur en zaterdag van 10 tot 16 uur. Toegang is gratis.

Belastingmuseum

Tijdens het Nationaal Museumweekend op zaterdag 10 en zondag 11 april is er een leuke familieactiviteit.
'Laat je verleiden door een museumstuk'daagt de bezoeker uit om het mysterie rondom een bijzonder object te ontrafelen in het
Belasting & Douane Museum Rotterdam.

Toegang is gratis, kijk voor meer informatie op www.bdmuseum.nl of www.nationaalmuseumweekend.nl

Exposities in Crimpenersteyn

Vanaf vrijdag 9 april 2010 start er een nieuwe expositie van schilderijen in Zorgcentrum Crimpenersteyn te Krimpen aan den IJssel. Deze expositie is te bezichtigen tot en met donderdag 8 juli 2010. Tevens start er vanaf zaterdag 1 mei 2010 een nieuwe expositie van keramiek. Deze expositie is te bezichtigen tot en met zondag 1 augustus 2010.
Beide exposities zijn voor publiek toegankelijk en geheel gratis.

Voetbal: DCV Junioren

Competitie zaterdag 10 april

DCV MC1-Rozenburg MC1-14.00 uur
DCV D1-Nieuwerkerk D1-11.00 uur
DCV D2-Moordrecht D1-08.30 uur

Voetbal: DCV senioren

Programma zaterdag 10 april

DCV 1-Oudewater 1-14.30 uur
DCV 2-Siveo '60 4-12.00 uur
DCV 4-Lekkerkerk 2-15.30 uur
DCV 5-RVVH 7-15.30 uur