kabelkrant archief 2020

De kabelkrant is gestopt per 16/7/2024

selecteer uit het archief

Zondag 8 maart

Dit is de kabelkrant van de Lokale Omroep Krimpen die dagelijks actueel wordt uitgezonden via het kabelnet in Krimpen aan den IJssel.
Nieuws en/of berichten kunt u sturen per E-mail naar info@lokaleomroepkrimpen.nl of
LOK, red. kabelkrant, pa Olympiade 30, 2924 AM Krimpen a/d IJssel. tel. 0180 552111. www.lokaleomroepkrimpen.nl.

Direct kabelkrant nieuws lezen of nieuws van vorige dagen: www.lokaleomroepkrimpen.nl/kabelkrant.

Het weer

Zondag is het vanuit het westen bewolkt met af en toe een bui. De temperatuur wordt ca. 10 graden. De wind is west tot zuidwest, kracht 4 tot 7.

Maandag zijn er wolkenvelden en is er soms wat zon. Er kan lokaal een bui vallen. De temperatuur ligt tussen 8 en 10`C. De wind blijft uit het zuidwesten waaien.


Vrouwen in het zonnetje 1/3

Zondag is het Internationale Vrouwendag, die in het hele land op tal van plaatsen wordt gevierd door tal van vrouwenverenigingen. Maar ook de vaderlandse musea laten zich niet onbetuigd. Zo zet het Muiderslot de sterke vrouwen in het zonnetje die een belangrijke rol speelden in de geschiedenis van dit oudste kasteel van Nederland tijdens een speciale rondleiding op 8 maart. Natuurlijk is er veel aandacht voor de dichteres, zangeres en glasgraveerster Maria Tesselschade Roemersdochter Visser en haar zus Anna die deel uitmaakten van de vriendenkring rondom P.C.Hooft op het Muiderslot.

Vrouwen in het zonnetje 2/3

Maar de rondleiders zullen ook stilstaan bij het verschil in vrijheid tussen vrouwen in de zestiende en zeventiende eeuw en de vrouw anno 2020.
Het Stedelijk Museum Amsterdam biedt traditiegetrouw gastvrijheid aan het Mama Cash Feminist Festival. Er staan speciale workshops, lezingen, rondleidingen en dansperformances op het programma. Dames die al zaterdagavond een voorschot op de vrouwendag willen nemen, kunnen terecht bij Radio Radio in Amsterdam. Daar wordt een dansfeest voor alleen vrouwen door vrouwen georganiseerd.

Vrouwen in het zonnetje 3/3

Het Centraal Museum in Utrecht combineert de feestelijkheden rond vrouwendag slim met de start van de Boekenweek én de eigen expositie Tranen van Eros. Zondag organiseren zij met uitgeverij Orlando en boekhandel Sannah Bay een literair programma over vrouwelijke kunstenaars én schrijvers binnen het surrealisme.
Speciale aandacht is er voor de dubbeltalenten Leonora Carrington en Dorothea Tanning.

Gevangen als onderpand 1/4

Hoe geraffineerd de Duitse bezetters in de Tweede Wereldoorlog te werk gingen, blijkt uit de gijzeling van intellectuelen in Sint-Michielsgestel. Politici, schrijvers en wetenschappers zaten er vast als onderpand, voor als de bevolking niet met de Duitsers wilde meewerken. Dan zouden er gijzelaars worden gefusilleerd.
Dat gebeurde ook met vijf gijzelaars in 1942, na de aanslag op een goederentrein vol Duitse soldaten. Daarna zat de schrik er goed in terwijl het er tegelijkertijd, volgens de verhalen van meerdere gijzelaars, helemaal niet slecht toeven was.

Gevangen als onderpand 2/4

De Brabantse commissaris van de koning Wim van de Donk opent volgende week zaterdag de tentoonstelling 'Gegijzeld maar niet verslagen' , in de boerderij naast het voormalige kleinsemenarie Beekvliet.
Dit was één van de drie gebouwen waarover de honderden gijzelaars waren verdeeld, onder wie schrijvers Simon Vestdijk en Anton van Duinkerken, historici Johan Huizinga en Pieter Geijl, Max Kohnstamm, die aan de wieg stond van de Europese Unie en de latere premiers Willem Drees en Jan Eduard de Quay.

Gevangen als onderpand 3/4

De expositie gaat over de onvrijheid en de angst maar ook over de 'Geest van Gestel', die er hing. Zo omschreven de gijzelaars de bevlogenheid waarmee zij lezingen, cursussen en discussies organiseerden. De basis voor de PvdA is bijvoorbeeld toen gelegd.
Frits Philips, van het gelijknamig concern, regelde het microfoonsysteem waarmee alle gevangenen bereikt konden worden voor de mededeling:"Mijne heren, vandaag staat het volgende te gebeuren". De omroeper zei later in een tv-programma: "Het was de enige periode in mijn leven dat ik bijna overwerkt ben geraakt."

Gevangen als onderpand 4/4

Anderen omschreven het kamp als 'een gedwongen rotary'en 'een prachtige voorbereiding voor de baan die ik later kreeg'.
Hier konden protestant en katholiek, links en rechts met elkaar van gedachten wisselen, op een manier die voor de oorlog niet gangbaar was. Maar dan wel met de voortdurende dreiging dat iedere dag de laatste kon zijn, afhankelijk van de Duitse willekeur.

Ontleend aan De Telegraaf, vrijdag 6 maart 2020.

LOK-TV videoreportages

Door de redactie van LOK-TV worden en zijn diverse videoreportages gemaakt van gebeurtenissen in Krimpen.
U kunt deze video’s bekijken via de website van de LOK.

Ga naar www.lokaleomroepkrimpen.nl
- klik op foto/video - video-correspondenten - LOK-TV en kies dan de gewenste reportage.

Veel kijkplezier,
de redactie.

Hulp bij invullen belastingformulier

U kunt, net als voorgaande jaren, uw belastingaangifteformulier laten invullen door een vrijwilliger.
U moet hiervoor wel een afspraak maken bij de vrijwilligersbalie van KrimpenWijzer in het gezondheidscentrum, Groenendaal 1, of bel 0180-515840, maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur,
dinsdag en donderdag tot 16.00 uur.
KrimpenWijzer 0180-515840.

De Kerken Spreken op de zondagavond

Zondag tussen 18.00 en 20.30 uur wordt het programma 'De Kerken Spreken' via de LOK-radio verzorgd vanuit de Rehobotkerk.

Er wordt om 18.00 uur gestart met gepaste non-stop muziek.
Om 18.30 wordt overgeschakeld naar de Rehobotkerk voor de rechtstreekse uitzending van de kerkdienst.

Lokale Omroep Krimpen

Naast deze kabelkrant produceert de Lokale Omroep Krimpen (LOK) dagelijks ook radiouitzendingen.
LOK-Radio is te ontvangen via:

- Kabel93.1 MHzin stereo met RDS
- Ether106.0 MHzin stereo met RDS
Heeft u berichten, stuur deze naar:
LOK, pa Olympiade 30, 2924 AM Krimpen aan den IJssel,
tel: 55 21 11.
E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl,
Info: www.lokaleomroepkrimpen.nl.

RADIO-UITZENDINGEN LOK 1

Maandag
09.00 - 12.00: Goedemorgen Krimpenerwaard
13.00 – 15.00: Kijk op Krimpen H
19.00 – 20.00: Dat ons loflied vrolijk…
20.00 – 21.00: Kunst en cultuur
21.00 – 22.00: Jazz op de maandagavond
23.00 - 24.00: De Late Avond
Dinsdag
09.00 - 12.00: Goedemorgen Krimpenerwaard
19.00 – 21.00: Molukse uurtjes
23.00 - 24.00: De Late Avond

RADIO-UITZENDINGEN LOK 2

Woensdag 09.00-12.00: Goedemorgen K'waard
19.00-20.00: Radio 6
20.00-22.00: PopShop
23.00-24.00: De Late Avond
Donderdag 09.00-12.00: Goedemorgen K'waard
20.00-22.00: Decennium Dick.
23.00-24.00: De Late Avond
00.00-01.00: 'k Zal Zijn lof ...'
Vrijdag 09.00-10.00: Dat ons loflied.. H
10.00-11.00: Lok klassiek
11.00-12.00: Kunst en Cultuur. H
20.00-22.00: PopShop. H
23.00-24.00: De Late Avond

RADIO-UITZENDINGEN LOK 3

Zaterdag
10.00 - 12.00 uur: Kijk op Krimpen, nieuws en info
13.00 - 14.00 uur: Happy Hour
14.00 - 18.00 uur: IJsselsport
17.00 - 18.00 uur: Harmonie-fanfare-en brassmuz.
Zondag
00.00 - 01.00 uur: 'k Zal zijn loflied. H
09.30 - 12.00 uur: De kerken spreken
12.00 - 13.00 uur: Lok klassiek. H
13.00 - 17.00 uur: IJsselsport
18.30 - 20.30 uur: De kerken spreken: Sionskerk
21.00 - 22.00 uur: Jazz op de maandagavond. H