Dit is de kabelkrant van de Lokale Omroep Krimpen, die dagelijks actueel wordt uitgezonden in Krimpen- en Ouderkerk aan den IJssel. Nieuwstips en/of berichten voor de kabelkrant kunt u sturen naar: Lokale Omroep Krimpen, red. kabelkrant, Postbus 279 2920 AG Krimpen a/d IJssel of faxen naar: 0180 55 20 11 web-site: www.lokaleomroepkrimpen.nl e-mail: lok@bit-ic.nl
Het weer
Donderdag flink wat zon en wolkenvelden. Kans op een bui. Langs de kust nevelig Strand tot 24 graden, in de regio tot 30 graden.
Vrijdag zonnig en heet. Middag temperatuur tussen 30 en 34 graden. In de middag een zeewindje.
Genoeg water in regio Rotterdam
In Rotterdam en omgeving is voorlopig nog geen tekort aan water. Het Waterbedrijf Europoort gebruikt geen oppervlaktewater, maar water uit de Maas in Limburg. Het water wordt opgeslagen in de Biesbosch en blijft daar vijf maanden staan.
De waterstand in de Maas is hoog genoeg. Er is geen reden om bijv. een besproeingsverbod af te kondigen.
Ga niet in de Zeverhuizerplas
In verband met hoge concentraties cyanobacterien (een giftige rode alg) wordt u aangeraden niet in de Zevenhuizerplas bij Zevenhuizen te gaan.
Opening Speelweek
Maandag 11 augustus wordt om 10 uur in de Big Bear weer de speelweek geopend. De activiteiten op maandag bestaan van 10.30 tot 16 uur uit het populaire bouwen van het huttendorp, van 10.30 tot 12 uur knutselen (T-shirt of gympen verven, maskers maken)
Verder van 14 tot 15 uur poppentheater en van 13.30 tot 16 uur Splash Adventure (allerlei activiteiten op en rond het water).
Boottocht
Dinsdag 16 september organiseert Het Rode Kruis een dagboottocht voor de oudere en eenzame inwoners van Capelle en Krimpen. Aanlegplaats bij Algerabrug, Ketensedijk 2a, Capelle. Vertrek 09.00 uur, kosten € 25.
Aanmelden bij Meldpunten van Capelle of Krimpen op ma, wo en vr van 9 tot 16 uur. Uiterste datum wo 13 augustus.
Wereldwinkel in augustus
Gedurende de vakantie, in de maand augustus, is de wereldwinkel geopend op de volgende tijden.
Ma.
13.00 tot 17.00 uur, geen avondverkoop.
Di.
10.00 tot 17.00 uur.
Wo.
10.00 tot 17.00 uur.
Do.
Gehele dag gesloten.
Vr.
10.00 tot 17.00 uur en uitsluitend van
19.00 tot 21.00 uur.
Kabelkrant per e-mail
De kabelkrant is ook per e-mail te ontvangen. Als u uw e-mail adres achterlaat op de website van de LOK dan ontvangt u dagelijks rond 12.30 uur de kabelkrant in uw mailbox. Kijk op de website van de LOK:
www.lokaleomroepkrimpen.nl e-mail: lok@bit-ic.nl Op de website is elke dag de gehele kabelkrant van die dag na te lezen.
Vakantie preventietips 1/2
In de vakantietijd geeft de politie u de volgende preventietips voor een onbezorgde vakantie.
- Sluit alle ramen en deuren goed af - berg geld en waardevolle papieren goed op - regel via tijdschakelaars de verlichting - laat planten staan en de gordijnen open - plak geen briefjes op ramen of de deur - geef een sleutel aan uw buren of familie
Vakantie preventietips 2/2
- Laat de ontvangen post niet zichtbaar liggen - schakel het antwoordapparaat uit - vertel uw familie en buren waar u verblijft - schakel electra, gas en water uit - breng uw reisapotheek op orde - vraag de buren een oogje in het zeil te houden - zorg voor een geldig identiteitsbewijs of paspoort - noteer de nummers hiervan - fotografeer uw duurzame voorwerpen
Let op uw lievelingsdier -1-
Laat uw hond nooit in de auto.Ga er ook geen kilometers mee fietsen of joggen. Rustig wandelen en zwemmen. Let op doden eenden en vissen (botulisme).
Langharige honden trimmen. Honden nooit in de auto laten; na 1 minuut is het dier oververhit; na 10 minuten kan het dood zijn.
Let op uw lievelingsdier -2-
Katten zorgen zelf wel dat ze in de schaduw liggen. Oren van witte katten eventueel insmeren met zonnebrandcreme.
Zet knaagdieren nooit in de volle zon. Het hok extra schoonmaken omdat bacterien en maden nu floreren. Als koelelement een klein flesje met water uit de koelkast in het hok. Vogels één keer met de plantenspuit (vers water) benevelen.
Let op uw lievelingsdier -3-
Bij uw reptielen een zwakker lampje in het terraria of verwijderen de lampen. Vooral amfibieen gaan sneller dood door hitte dan kou. Als een dier ontsnapt zijn de koudbloedige dieren erg actief vanwege de warmte. Ze planten zich voort en gaan aan de wandel of kronkel. Met alle paniek van dien.
Geef vissen voldoende diep water zodat de temperatuur niet oploopt. Bron AD
Dag van de Romantische Muziek
Zondag 10 augustus is er in het park bij de Euromast de "Dag van de Romantische Muziek".
Klassieke en populaire romantische muziek, zigeunermuziek, opera-aria's en een goede sfeer! Toegang gratis.
Info: www.zomerfestivals.nl
Tennistoernooi
Tennisvereniging Langeland organiseert in de week van maandag 11 t/m zondag 17 augustus een open tennistoernooi in de categorieën 5, 6, 7 en 8.
Donderdag 14 augustus zorgt de band Close Call voor de muzikale noot.
Info: tel 52 53 16 of 0624 926 933.
Ruimere openingstijden gemeente
De gemeente Krimpen aan den IJssel heeft haar openingstijden verruimd. Nieuw is dat u voortaan ook op donderdagavond terecht kunt bij de afdeling Burgerzaken voor reisdocumenten, rijbewijzen en GBA-uittreksels.
Voor het bijschrijven van kinderen op paspoort enz. moet u het kind(kinderen) meebrengen. Bestelde documenten kunt u na vijf werkdagen ophalen.
Opening Burgerzaken gemeente
Nieuwe openingstijden Burgerzaken: maandag 8.30 - 13.30 en alleen voor reisdocumenten, rijbewijzen en GBA: 18.30 - 20.30 uur. Dinsdag 8.30 - 13.30 uur, Woensdag 8.30 - 16.00 uur, Donderdag; zie maandag, Vrijdag 8.30 - 12.00 uur.
Kinderen bijschrijven: kinderen meebrengen!
Stoom in de Stormpolder
Op zaterdag 9 augustus heeft de Modelspoorbaan Stormpolder een stoom- en rijdag, waarbij verenigingen uit binnen- en buitenland hun mooiste loc's zullen laten werken.
Jong en oud mogen meerijden. De locomotieven rijden van 11 tot 16 uur. Toegang en meerijden is gratis.
Hierna enkele foto's.
Geen chemokar in augustus
In de maand augustus rijdt de chemokar niet. Let op: De afvalkalender geeft dit niet juist aan.
Eventueel chemisch afval dat u niet tot september wilt bewaren, kunt u afleveren in de Milieustraat aan de Stormsweg op het bedrijventerrein Stormpolder. Bij vragen kunt u bellen via tel. 0180 - 513 155.
Modelschepen
Zondag 10 augustus wordt er in de Olmput aan de Zwanenkade gevaren om de Senioren Rijn-mond Cup. De wedstrijden zijn van 10 tot 15 uur en bedoeld voor 50 plussers.
Inschrijfgeld € 5,00
Info: tel. 010 458 67 99
Bereikbaarheid politie
Regelmatig komen er bij de politie vragen binnen over de bereikbaarheid van de politie.
Door het doen van aangifte van een strafbaar feit, kunt u terecht bij het politiebureau. Maar daarnaast is het voor eenvoudige delicten mogelijk telefonisch of via internet aangifte te doen. Telefonisch: 0900-8844 (lokaal tarief) en via internet www.politie-rotterdam-rijnmond.nl
Sluitingstijden De Tuyter
Tot en met 14 augustus 2003 is De Tuyter op elke donderdag de gehele dag gesloten.
Speelweek in Ouderkerk
De jaarlijkse Speelweek in Ouderkerk is weer aan de Rozenlaan. De hele week een gratis programma, dat start op dinsdag 12 augustus en gaat door t/m zaterdag 16 augustus. Een Amrikadag, beestendorp, touwtrekken, voetballen, trimmen, tentenkamp (opgeven voor donsdag 21.00 uur), de clown, ochtengymnastiek, miss en misterverkiezing. Een enorm programma, teveel om op te noemen.
Luistert u graag naar klassieke muziek?
De Lokale Omroep Krimpen biedt u iedere zondag een klassiek programma van 12.00 tot 13.00 uur. Van barok tot opera en van concerten tot operette-ouvertures. Een grote verscheidenheid aan componisten valt in dit programma te beluisteren.
Samenstelling en presentatie: Nel van Es.
Reclame via de kabelkrant
Reclame via de kabelkrant wordt bezorgd bij ruim 11.000 woningen en 24 uur per dag bekeken en wordt niet weggegooid bij de oude kranten.
Met het opstellen van de reclameboodschap, b.v. met foto en geluid, zijn wij u graag van dienst. Voor informatie en tarieven kunt u contact opnemen met Jer Ponsen, tel.: 0180 51 62 80
Dit is een afdruk van de pagina "kabelkrant archief 2003" d.d. 9 juni 2026 13:53:17 met URL: https://www.lokaleomroepkrimpen.nl/rel4/kabelkrant.asp?menuid=38&dag=7&maand=8&command=archief&jaar=2003