Dit is de kabelkrant van de Lokale Omroep Krimpen die dagelijks actueel wordt uitgezonden via het kabelnet in Krimpen aan den IJssel. Nieuws en/of berichten kunt u sturen per E-mail naar info@lokaleomroepkrimpen.nl of LOK, red. kabelkrant, postbus 279, 2920 AG Krimpen a/d IJssel. tel. 0180 552111. www.lokaleomroepkrimpen.nl.
Direct kabelkrant nieuws lezen of nieuws van vorige dagen: www.lokaleomroepkrimpen.nl/kabelkrant.
Het weer
Zaterdag zijn er zonnige perioden. In de middag in het binnenland kans op een buitje. Het wordt ca. 14 graden. De wind is zwak of matig, kracht 2 of 3.
Zondag zijn er eerst wolken, maar de zon breekt geleidelijk steeds beter door. De wind is noordelijk waardoor het niet zo zacht wordt als zaterdag. De maxima blijven steken tussen 8 en 12 graden.
Tegen Baudet
Medewerkers van de Rotterdamse Erasmus Universiteit (EUR) hebben zich in een open brief gekeerd tegen Thierry Baudet. De leider van Forum voor Democratie zei in zijn overwinningsspeech na de provinciale verkiezingen dat hij de academische vrijheid wil inperken.
Academici uit het hele land tekenden de open brief. Ze schrijven dat Baudet een 'samenzweringsachtige sfeer' creëert. Van de EUR ondertekenden negen junior onderzoekers, promovendi, hoogleraren en onderzoekers.
In het radioprogramma Kijk op Krimpen
In het radioprogramma Kijk op Krimpen van zaterdag 30 maart via LOK-Radio tussen 10.00 en 12.00 uur o.a. de volgen de onderwerpen: - Het duo Joost en Jan in de Tuyter. - Noodlift bij Waardzicht in gebruik genomen. - Vragenlijst bij Quick scan lokale democratie. - De column van Bert van Oosterhout. - Nieuw burger raadslid: Peter Plugge LK.
Herhaling op maandag van 13.00 - 15.00 uur.
Nieuwe dienstregeling Qbuzz gaat zondag in
Verschillende stads- en streekbussen in de Drechtsteden en de Alblasserwaard rijden vanaf zondag volgens een nieuwe dienstregeling. Qbuzz hoopt hiermee de problemen op te lossen die na de start in december vorig jaar ontstonden.
Qbuzz nam het vervoer in de regio Dordrecht op 9 december over van Arriva. Sindsdien klagen passagiers over bussen die niet op tijd rijden en chauffeurs over verouderd materiaal
Zeldzame zeehond teruggezet in Noordzee
De zeldzame zadelrob Arctic is teruggezet in zee. Het dier spoelde begin maart aan op het strand van de Zeeuwse plaats Burgh-Haamstede, zo heeft zeehondenopvang A Seal Stellendam woensdag laten weten. De komst van de zeehond was zeer opmerkelijk, omdat deze dieren normaliter alleen maar op de Noordpool voorkomen. Het dier is ongeveer een jaar oud. De laatste twee weken zat Arctic in het normale zeehondenverblijf en was ze ook voor het publiek te zien.
Expositie over zeemonsters
Het Maritiem Museum in Rotterdam opent zondag feesteljk zijn nieuwe tentoonstelling over zeemonsters. Ter ere daarvan prijkt nu levensgroot één van die onbehaaglijke monsters op het dak van het museum: de reuzenoctopus.
In de tentoonstelling staan zes monsters centraal. Naast de zeemeermin is dat onder meer het mythische Scandinavische monster Kraken. Ook wordt uit de doeken gedaan wat de herkomst is van het monster van Loch Ness.
Cursussen het NUT
Dit jaar verzorgt het NUT vier workshops Bloemschikken. Inmiddels hebben die van herfst en kerst plaats gevonden, maar de lente-workshop komt nog en wel op vrijdag 12 april van 20.00 tot 21.30 uur in De Tuyter. Er is nog plaats, dus als u zin hebt, schrijf dan a.u.b. in bij het NUT in De Tuyter. De leskosten bedragen 10,00 euro, de materiaalkosten komen op maximaal 7,50 euro.
De laatste bloemschikworkshop, die van de zomer, is op vrijdag 14 juni. Kosten eveneens 10,00 en 7,50 euro.
De Kerken Spreken via LOK-radio
De uitzending van de kerken wordt zondag 31 maart verzorgd door de Immanuelkerk. Van 09.30-10.00 uur is er het kinderprogramma.
Om 10.00 uur wordt er overgeschakeld naar de Immanuelkerk voor de rechtstreekse uitzending van de kerkdienst. Voorganger is Ds. J.B. de Rijke.
Bende sjoemelt met briefjes van 20 en 50
In België is een bende actief die op een wel heel bizarre manier de boel oplicht met biljetten van 20 en 50 euro. Met behendig knip- en plakwerk weten ze van 13 biljetten 14 briefjes te maken. De Belgische autoriteiten hebben de zaak in onderzoek.
De Nederlandsche Bank is ervan op de hoogte en adviseert winkeliers in Nederland extra alert te zijn op briefjes die net even korter zijn
Grote anti-terreuractie Duitsland
In Duitsland zijn vrijdag en zaterdag tien terreurverdachten opgepakt. Volgens het Duitse OM wilden ze een aanslag plegen, maar het lijkt erop dat er geen concrete plannen waren. De verdachten werden gearresteerd bij politie-acties in onder meer Wuppertal, Duisburg en Essen, in het westen van het land, en in Ulm in het zuiden. Eén van de arrestanten komt uit Tadzjikistan. Van de anderen is de nationaliteit niet bekendgemaakt. Mogelijk hebben de verdachten banden met IS, zei de politie eerst. Later werd bekend dat de tien verdachten weer zijn vrijgelaten.
Ophef om rechts congres in Italië
Een groot driedaags internationaal congres ten bate van het gezin dat vrijdag begon in de Noord-Italiaanse stad Verona blijkt zulke extreme sprekers te hebben dat de Italiaanse regering haar aanvankelijke steun heeft ingetrokken. Zelfs het Vaticaan heeft er afstand van genomen. Van de regering steunen alleen de vice-premier Matteo Salvini en zijn partijgenoot Lorenzo Fontana minister van Gezinszaken, het initiatief. Onder de sprekers is bijvoorbeeld de Russische prelaat Dmitri Smirnov, die meent dat atheïsten zelfmoord zouden moeten plegen en homoseksualiteit een zonde is
Waarde lira weer lager
De Turkse lira zit weer in zwaar weer, mede door politieke onrust. Tegen de dollar zakte de munt donderdag richting de verkiezingen met 5%. De waarde daalt al net als in februari, de inflatie blijft torenhoog op 20%.
Particulieren ruilen lira's in voor dollars en goud. Handelaren speculeren op meer waardedalingen.
De aankoop van Alaska
Op 30 maart 1867 kochten de Amerikanen Alaska van Rusland. Ze betaalden 7,2 miljoen voor de toekomstige 49ste staat van de Verenige Staten, omgerekend zo'n 4,74 dollar per vierkante kilometer, of 70 dollar nu. De reden dat Alexander II het land van de hand deed was simpel: Rusland had geld nodig na het verlies in de Krimoorlog, en bovendien werd dit deel van het rijk als moeilijk te verdedigen beschouwd.
Tijd om te bidden
De Venezolaanse president Maduro heeft zijn landgenoten opgeroepen om 'te bidden' als uitweg uit de crisis die het land al maanden in zijn greep houdt. Volgens de president moet de bevolking "maximale eenheid, christelijke spiritualiteit en verzet" tonen om de vijanden van Venezuela te verslaan. Maduro beschuldigd de VS ervan sluipschutters te hebben gestuurd die de elektriciteitsstations in brand zouden hebben gestoken. Venezuela is ten prooi gevallen aan een reeks van elektriciteitsstoringen waar volgens Maduro de Amerikaanse president Trump achter zit.
Bengaalse vrouw bevalt twee keer in een maand
Een twintigjarige vrouw uit Bangladesh is in een maand tijd twee keer bevallen, van in totaal drie kinderen. Arifa Sultana bracht begin februari op natuurlijke wijze een kerngezonde zoon ter wereld. 26 dagen later spoedde Sultana zich met buikpijn opnieuw naar een ander ziekenhuis, waar na een keizersnede nog een jongetje en meisje werden geboren. Behandelende artsen van ziekenhuis Ad-din in Jessore kwamen de tweeling op het spoor na een echo, waarbij geluidsgolven de binnenkant van het lichaam in beeld brengen.
Kerkdiensten zondag 31 maart 1/5
IJSSELDIJKKERK
10.00 uur:
Ds. C.M. van Loon
18.30 uur:
Dienst in De Rank
DE RANK
10.00 uur:
Mevr. W. Schippers
18.30 uur:
Ds. C. Baggerman
Kerkdiensten zondag 31 maart 2/5
DE ARK
10.00 uur:
Mevr. D.A. Rietveld
18.30 uur:
Dienst in De Rank
DE WINGERD
10.00 uur:
Ds. C.R. Groenendijk
Kerkdiensten zondag 31 maart 3/5
IMMANUELKERK Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt
10.00 uur:
Ds. J.B. de Rijke
19.00 uur:
Ds. J.B. de Rijke
De TUYTER Evangelische Gem. Krimpen
10.00 uur:
Job van Beek
Kerkdiensten zondag 31 maart 4/5
REHOBOTHKERK
09.00 uur:
Ds. J.J. Mulder
11.00 uur:
Ds. J.J. Mulder
16.30 uur:
Ds. J.A.W. Verhoeven
18.30 uur:
Ds. J.A.W. Verhoeven
Kerkdiensten zondag 31 maart 5/5
DE BRON Parochie Heilige Maria Koningin
11.00 uur:
Eucharistieviering
H.Flohr
Samenzangkoor
Brexit 1/5
Well, I suppose that most Dutch people have an idea about what is happening in Great Britain, but the Britains themselves must have problems getting the right information. That 's why this column is in English. It is often easier for someone foreign to recognize where things go wrong, than for someone in the middle of the situation. The Brexit looks to end in a No Deal-exit, which is very bad for England. Most Europeans will not shed tears because of that, but I think it is a shame.
Brexit 2/5
I like the English and like most Dutch people I was happy to welcome them into the European Union. Especially because they had a long history of democracy. At that time some of the members like Germany, of course had the Weimar Republic during the interbellum, and later after 1945 was again a democracy, but they were not really used to it. France under general De Gaulle, even claiming to have invented democracy, but of course the Greeks did that, was more or less gouverned by referendum. And Italy had about every three months another gouvernment
Brexit 3/5
We will be very sorry to see them leave. What makes us angry are the lies being told to the English. Mister Johnson and mister Farrage tell them that they will be much better off outside the EU. England would even receive lots of money. Up till now it will cost England and not a little. Many companies are leaving the UK, which means less jobs, and new trade treaties are only made with four countries. To get the people in the right mood, the 'gentlemen' played the national card, which is not fair play, because everybody loves his or her own country.
Brexit 4/5
Like the Dutch Shakespeare, Joost van den Vondel, says: "De liefde tot zijn land is ieder aangeboren", ("The love for ones country comes natural") What these English politicians mean to get out of their lies isn't clear. They forget that history will in the end deal with them. If you harm your country it is seen as treason, even high treason. Nowadays they will not send you to the Tower and shout: "Off with their heads", and capital punishment is not longer normal. But there are still tar and feathers available.
Brexit 5/5
Normally I should suggest tomatoes, but the problem is, that after Brexit they will be too expensive to spend on those two losers, because they have to come from the Netherlands.
The whole Brexit can mean the end of the United Kingdom, because Scotland if becoming independent could vote to stay in the European Union and could decide to join it. The situation of Wales is not as clear.
Lokale Omroep Krimpen
Naast deze kabelkrant produceert de Lokale Omroep Krimpen (LOK) dagelijks ook radiouitzendingen. LOK-Radio is te ontvangen via:
- Kabel
93.1 MHz
in stereo met RDS
- Ether
106.0 MHz
in stereo met RDS
Heeft u berichten, stuur deze naar: LOK, Postbus 279, 2920 AG Krimpen aan den IJssel, tel: 55 21 11. E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl, Info: www.lokaleomroepkrimpen.nl.
RADIO-UITZENDINGEN LOK 1
Maandag 09.00 - 12.00: Goedemorgen Krimpenerwaard 13.00 – 15.00: Kijk op Krimpen H 19.00 – 20.00: Dat ons loflied vrolijk… 20.00 – 21.00: Kunst en cultuur 21.00 – 22.00: Jazz op de maandagavond 23.00 - 24.00: De Late Avond Dinsdag 09.00 - 12.00: Goedemorgen Krimpenerwaard 19.00 – 21.00: Molukse uurtjes 23.00 - 24.00: De Late Avond
RADIO-UITZENDINGEN LOK 2
Woensdag 09.00-12.00: Goedemorgen K'waard 19.00-20.00: Radio 6 20.00-22.00: PopShop 23.00-24.00: De Late Avond Donderdag 09.00-12.00: Goedemorgen K'waard 20.00-22.00: Decennium Dick. 23.00-24.00: De Late Avond 00.00-01.00: 'k Zal Zijn lof ...' Vrijdag 09.00-10.00: Dat ons loflied.. H 10.00-11.00: Lok klassiek 11.00-12.00: Kunst en Cultuur. H 20.00-22.00: PopShop. H 23.00-24.00: De Late Avond
RADIO-UITZENDINGEN LOK 3
Zaterdag 10.00 - 12.00 uur: Kijk op Krimpen, nieuws en info 13.00 - 14.00 uur: Happy Hour 14.00 - 18.00 uur: IJsselsport 17.00 - 18.00 uur: Uit de kast (1e en 3e za, vdm) Zondag 00.00 - 01.00 uur: 'k Zal zijn loflied. H 09.30 - 12.00 uur: De kerken spreken 12.00 - 13.00 uur: Lok klassiek. H 13.00 - 17.00 uur: IJsselsport 18.30 - 20.30 uur: De kerken spreken: Sionskerk 21.00 - 22.00 uur: Jazz op de maandagavond. H
Dit is een afdruk van de pagina "kabelkrant archief 2019" d.d. 7 juni 2026 13:19:21 met URL: https://www.lokaleomroepkrimpen.nl/rel4/kabelkrant.asp?menuid=38&dag=30&maand=3&command=archief&jaar=2019