Dit is de kabelkrant van de Lokale Omroep Krimpen die dagelijks actueel wordt uitgezonden via het kabelnet in Krimpen aan den IJssel. Nieuwstips en/of berichten voor de kabelkrant kunt u sturen naar: LOK, redactie kabelkrant, Postbus 279, 2920 AG Krimpen a/d IJssel. tel. 55 21 11, E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl, www.lokaleomroepkrimpen.nl.
Het weer
Vrijdag zonnige perioden afgewisseld door wolkenvelden, Het blijft droog. Matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind, temperatuur 21 graden. In de nacht koelt het af tot 15 graden.
Zaterdag veel bewolking en een grote kans op enige regen, later op de dag enkele opklaringen. Matige zuidwestelijke wind, temperatuur 19 graden.
Tachtigjarig huwelijk
Een echtpaar uit het Britse Bournemouth heeft een bijzondere mijlpaal bereikt: Helen (101) en Maurice Kaye (102) zijn 80 jaar getrouwd. De twee raakten als tieners verliefd en traden op 27 augustus 1934 in het huwelijk. Ze hadden nooit gedacht dat hun relatie zo lang stand zou houden, vertelden ze in een interview. ''Ik dacht dat het hooguit een week zou duren", vertelt Maurice Kaye. Als geheim voor hun zogeheten eiken huwelijk noemen ze 'trouw, liefde en tolerantie'. Het duo heeft vier kinderen, van wie er een op jonge leeftijd is overleden, en zes kleinkinderen.
Te luid briesende zeehonden
Een omwonende van het dierenpark van het Duitse Mönchengladbach heeft een rechtszaak aangespannen omdat de zeehonden er volgens hem te luid briesen. Volgens de krant Rheinische Post gaat het om het eerste proces wegens zeehondengeluiden in de Duitse geschiedenis. De klacht richt zich ook tegen geluiden die hanen, schapen en geiten maken. Het dierenpark heeft jaren vergeefs met de man onderhandeld. De dierentuin in Mönchengladbach, vlak over de grens bij Roermond, ontvangt jaarlijks 250.000 bezoekers.
Honkbal doodt chihuahua
In Meppel is een chihuahua is omgekomen toen hij bij het uitlaten een honkbal precies op zijn kop kreeg. Een honkballer had bij een training op het sportcomplex een homerun geslagen.
De bal vloog over de twee meter hoge hekken heen op de kop van het hondje. Het bestuur van de honkbalvereniging heeft zijn ontroostbare baasje van hun medeleven betuigd. De verzekering vergoedt de schade.
Jongen laat zijn nek inkorten
Een 15-jarige jongen uit de Chinese hoofdstad Beijing laat zijn nek inkorten. Hij heeft 10 nekwervels, waar normaal gesproken 7 horen te zitten. De wervels in zijn nek leggen te veel druk op de zenuwen waardoor hij veel pijn heeft. De Chinees is niet de enige met de aandoening: het komt in meer of minder ernstige mate voor bij 4 op de 100 mensen, waarbij een vergroeiing in de rug het voornaamste probleem is. Dankzij een inzamelingsactie die werd gehouden in de Chinese stad kan de jongen binnenkort worden geopereerd aan de aandoening.
Kwaliteit drinkwater
Waterbedrijf Vitens sluit op termijn twee bronnen waaruit drinkwater wordt gewonnen. De bronnen zijn bij Nijmegen en Zutphen. Door onder meer het boren naar schaliegas wordt de bodem aangetast en wordt het steeds moeilijker de hoge kwaliteit van het Nederlandse drinkwater te handhaven.
Van al het Nederlandse drinkwater komt 60 procent uit de diepe ondergrond, de rest komt uit het oppervlaktewater.
Abram van Rijckevorselweg twee weken dicht
Vanaf maandag 1 september wordt in Capelle aan den IJssel de Abram van Rijckevorselweg twee weken lang afgesloten tussen het Capelseplein en de Couwenhoekseweg. De weg kan daarna meer verkeer verwerken. Eerst wordt het oude asfalt verwijderd en worden er nieuwe rijbanen gemaakt. Daarbij komen er extra rijstroken bij de kruisingen en worden de complete verkeerslichtinstallaties vervangen. De werkzaamheden vinden plaats tot zondag 14 september.
De Kerken Spreken via de LOK
De uitzending van de kerken wordt zondag 24 augustus verzorgd door de Evangelische Gemeente Krimpen. Voorafgaande aan de kerkdienst is er van 09.30 tot 10.00 uur het kinderprogramma.
Om 10.00 uur wordt overgeschakeld naar De Tuyter voor de rechtstreekse uitzending van de kerkdienst. Voorganger is Wim Roest.
Kerkdiensten zondag 31 augustus 1/5
IJSSELDIJKKERK
10.00 uur:
Ds. W.P. van der Hoeven
18.30 uur.
Ds. U.G.M. Doedens
DE RANK
10.00 uur:
Ds. C.R. Groenendijk
18.30 uur:
Ds. W.J.J. Koelewijn
Kerkdiensten zondag 31 augustus 2/5
DE ARK
10.00 uur:
Mevr. D. A. Rietveld
DE WINGERD
10.00 uur:
Ds. J.W. Sparreboom
Kerkdiensten zondag 31 augustus 3/5
IMMANUELKERK Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt
10.00 uur:
Ds. J.B. de Rijke
16.30 uur:
Drs. G. den Dulk
DE TUYTER Evangelische Gem. Krimpen
10.00 uur:
Spreker: Ite Pijp
Kerkdiensten zondag 31 augustus 4/5
SIONSKERK
10.00 uur:
Ds. J.J. Verhaar
18.30 uur:
Ds. A.J. Mensink
REHOBOTHKERK
10.00 uur:
Ds. A.J. Mensink
18.30 uur:
Ds. C. van Duijn
Kerkdiensten zondag 31 augustus 5/5
DE BRON Parochie Heilige Maria Koningin
-11.00 uur:
Eucharistieviering
W. Bekedam
Samenzang
Clinic beginnende hardloper
Op dinsdag 9 september start av-mtk weer met een 13-weekse clinic bestemd voor de beginnende hardloper. Getraind wordt op dinsdag en donderdag van 19 tot 20 uur. Gestart wordt bij de Groenendaal 7, De Treffers.
Indien u interesse heeft kom dan op woensdag 3 september naar de informatieavond van De Treffers. Info en/of aanmelden: www.av-mtk.nl
Jamsessies in Streekmuseum
Muzikanten verzorgen jamsessies in het Streekmusem. De sessies staan o.l.v. Han Ruigrok en Eric Fontijn. Datum zaterdag 30 augustus.
Entree museum 4 euro voor volwassenen, 2,50 euro voor 65-plussers en gratis voor museumkaarthouders en donateurs van het museum.
LOK-Radio
Naast deze kabelkrant produceert de Lokale Omroep Krimpen (LOK) dagelijks ook radiouitzendingen. LOK-Radio is te ontvangen via:
- Kabel
93.1 MHz
in stereo met RDS
- Ether
106.0 MHz
in stereo met RDS
Heeft u berichten, stuur deze naar: LOK, Postbus 279, 2920 AG Krimpen aan den IJssel, tel: 55 21 11. E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl, Info: www.lokaleomroepkrimpen.nl.
RADIOUITZENDINGEN LOK 1/2
Zaterdag 10.00-12.00 uur: Kijk op Krimpen, nieuws en informatie 12.00-13.00 uur: Jong van Hart, ouderenprogr. 13.00-17.00 uur: Multisport 17.00-18.00 uur: Happy Hour Zondag 00.00-01.00 uur: ‘k Zal Zijn lof. (herh.) 09.30-12.00 uur: De kerken spreken 12.00-13.00 uur: Lok klassiek. 13.00-17.00 uur: Multisport 18.30-20.30 uur: De kerken spreken: Sionskerk 21.00-22.00 uur: Jazz op de maandagavond (herh)
RADIOUITZENDINGEN LOK 2/2
Maandag 10.00-12.00 uur: Kijk op Krimpen 19.00-20.00 uur: Dat ons loflied vrolijk. 20.00-21.00 uur: Kunst en Cultuur. 21.00-22.00 uur: Jazz op de maandagavond Dinsdag 19.00-21.00 uur: Moluksuurtjes Woensdag 19.00-20.00 uur: Radio 6, 20.00-22.00 uur: Decennium Dick. Donderdag 0.00-01.00 uur: 'k Zal Zijn lof ...' Vrijdag 09.00-10.00 uur: Dat ons loflied. 10.00-11.00 uur: Lok klassiek. 11.00-12.00 uur: Kunst en Cultuur. herh.
Geluid bij de kabelkrant
Het geluid bij de kabelkrant is het signaal van de radiozender van de Lokale Omroep Krimpen.
Op de tijden dat er geen eigen programma's van de LOK zijn wordt het signaal van Radio Rijnmond doorgegeven.
Dit is een afdruk van de pagina "kabelkrant archief 2014" d.d. 7 juni 2026 13:00:37 met URL: https://www.lokaleomroepkrimpen.nl/rel4/kabelkrant.asp?menuid=38&dag=29&maand=8&command=archief&jaar=2014