kabelkrant archief 2013

De kabelkrant is gestopt per 16/7/2024

selecteer uit het archief
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Donderdag 28 februari

Dit is de kabelkrant van de Lokale Omroep Krimpen, die dagelijks, via het kabelnet, actueel wordt uitgezonden in Krimpen aan den IJssel.
Nieuwstips en/of berichten voor de kabelkrant kunt u sturen naar:
LOK, redaktie kabelkrant,
Postbus 279,
2920 AG Krimpen a/d IJssel.
tel. 55 21 11, fax: 55 20 11,
E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl,
www.lokaleomroepkrimpen.nl.

Het weer

Donderdag schijnt de zon van tijd tot tijd, maar eerst zijn er ook nog veel wolkenvelden. De zon wint langzaam terrein. Er staat weinig wind. Dankzij de zon stijgt het kwik naar 5 graden in Limburg en 8 graden in de noordelijke provincies.

Morgen zorgt een zwakke storing eerst voor tijdelijk meer wolken en een spatje motregen. Daarna breekt de zon weer door. Het wordt 5 tot 7 graden.

Inbraken

De politie gaat extra surveilleren in Krimpen om inbraken tegen te gaan. De gemeente is de laatste tijd vaak doelwit van inbrekers.

De politie vraagt bewoners om zelf ook maatregelen te nemen. Zo is goed hang- en sluitwerk belangrijk en blijkt verlichting een effectieve maatregel.

Rechtshulpwinkel De Tuyter

Door een tekort aan vrijwilligers is de Rechtshulpwinkel niet meer in staat 4 keer per maand zitting te houden. Vanaf heden zijn er nog 2 zittingsdagen per maand. Op de volgende dagen kunt U terecht voor Uw juridische vragen.
Maart: 7 en 21
April: 4 en 18
Mei: 2 en 16
Juni: 6 en 20
Voor verdere informatie kunt U bij de beheerder van De Tuyter terecht.

'Berekeningen leenstelsel'

Minister Bussemaker (Onderwijs) gaat er in haar berekening over het invoeren van het sociaal leenstelsel ten onterechte vanuit dat de rente zo laag blijft zoals nu. Als studenten in de toekomst meer zullen moeten lenen en geconfronteerd worden met een hogere rente, levert ze dat mogelijk duizenden euro’s aan extra studieschuld op. Dit stellen het Nibud (Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting) en het Bureau Krediet Registratie (BKR). Het kabinet wil de huidige basisbeurs voor studenten, die een gift is, afschaffen en daar een leenstelsel van maken.

Supermarkten doen tests

Supermarkten doen extra controles op kant-en-klaarmaaltijden van hun huismerk-leveranciers vanwege het paardenvleesschandaal. Ze willen weten of de etiketten op hun producten wel alle ingrediënten correct weergeven. Dat zei een woordvoerster van het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel donderdag. De afgelopen weken bleek er in verschillende producten van een aantal winkelketens paardenvlees te zitten, terwijl dat niet op de verpakking stond.

Jongerenwerk

Het jongerenwerk organiseert op vrijdag 1 maart een henna workshop. De workshop wordt verzorgd door Susanne Beer van atelier Beer.
De workshop is speciaal voor meisjes in de leeftijd van 12 t/m 17 jaar en vindt plaats in 't Onderdak van 19 tot 21 uur.
De workshop is gratis.
Wil je meedoen, schrijf dan in tijdens de openingstijden van 't Onderdak. Je kan ook bellen of mailen met Linda Smits:
0619919615/ lindasmits@stjjmh.nl

Milieudefensie

Milieudefensie Krimpen wil graag meer leden, zodat zij, door groter te zijn meer voor het milieu kunnen doen.

Belangstellenden kunnen hiervoor contact opnemen met Mivchaela Legerstee.

email: michaela.legerstee@hotmail.com

bonussen bankiers aan banden

Europa gaat de bonussen van bankiers aan banden leggen. Bankiers mogen vanaf volgend jaar nog maximaal één jaarsalaris als bonus incasseren. Aandeelhouders mogen bankiersbonussen nog wel verdubbelen. EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben woensdagavond eindelijk een akkoord over de maatregelen bereikt, meldde de CDA-fractie. Aan de deal gingen tien maanden van moeizame onderhandelingen vooraf. Vooral Groot-Brittannië met zijn grote financiële sector lag dwars en weigerde in eerste instantie de bonussen te beperken.

Tieneravond

Vrijdagavond 1 maart om 19.30 uur tieneravond voor meiden tussen de 11 en 15 jaar in clubgebouw YMCA, Groenendaal 5. Hippe memoborden maken of glaskralen.

Onkosten 2 Euro.

Opgeven kan via de website www.ymcakrimpen.nl

'Andere geloven minder veilig'

Mensen die tot een religieuze minderheid behoren, zijn in Indonesië steeds minder veilig. De Indonesische regering doet te weinig om hen te beschermen. Dat stelt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) in een rapport. HRW spreekt van meer dan 250 gewelddadige incidenten in het afgelopen jaar tegen christenen en moslims die niet bij de hoofdstroming horen. Volgens de organisatie treedt de politie niet genoeg op en krijgen slachtoffers vaak zelf de schuld. Radicale moslims kunnen daardoor vaak doen wat ze willen.

Groupon in de rode cijfers

Internetbedrijf Groupon is in het vierde kwartaal dieper in de rode cijfers gedoken. Het verlies kwam uit op 81,1 miljoen dollar, tegen 65,4 miljoen dollar een jaar eerder. De omzet steeg wel met bijna 30 procent tot 638 miljoen dollar. Groupon biedt digitale coupons aan voor groepskortingen. Het bedrijf heeft sinds vorig jaar een beursnotering maar wist tot dusver zelden zwarte cijfers te schrijven. Ook over heel 2012 is een verlies in de boeken gekomen, al was dat wel kleiner dan in 2011. De omzet bedroeg 2,33 miljard dollar, 45 procent meer dan in 2011.

Ophalen plasticafval wijk 1

Deze week is wijk 1 Kortland-Zuid en Lansing-Zuid aan de beurt op vrijdag 1 maart.

Zet de placticzak dus tijdig buiten.

Ophalen oud papier wijk 3

Op vrijdag 1 maart wordt het oud papier opgehaald door de auto van de A.V.R in wijk 3, Boveneind, IJsseldijk, Lekdijk en Verbindingsweg.

Zet de blauwe bak dus tijdig buiten.

Concordia

Fanfareorkest Psalm 150 toert momenteel door het land met het thema ‘Leven in vrijheid’. Een project geïnspireerd op de vijftigste verjaardag, 28 mei 2011, van Amnesty International.

Zaterdag 9 maart zijn zij de gast tijdens het concert van Muziekvereniging Concordia in de Ark. Het concert is een promotie voor de fanfaremuziek. Amnestyvrijwilligers zijn aanwezig. Entree 7,50 euro

Zwembad De Lansingh

Tot en met zondag 3 maart is de voorjaarsvakantie. Tijdens deze periode worden er voor de kinderen zwemactiviteiten georganiseerd. Op dinsdag en donderdag zijn er grote opblaasbare speelobjecten en spelmateriaal in het wedstrijdbad.

Zaterdagmiddag kan men meedoen met de Aquakids. Op de andere dagen drijven er vlotten, matten en sufplankjes in het water en is er een loopbrug om overheen te rennen.

LOK-Radio

Naast de kabelkrant produceert de Lokale Omroep Krimpen (LOK) ook radiouitzendingen.
LOK-Radio is te ontvangen via:

- Kabel93.1 MHzin stereo met RDS
- Ether106.0 MHzin stereo met RDS
Heeft u berichten, stuur deze naar:
LOK, red. radio, Postbus 279,
2920 AG Krimpen aan den IJssel,
tel: 55 21 11, fax: 55 20 11.
E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl,
Info: www.lokaleomroepkrimpen.nl.

RADIOUITZENDINGEN LOK 1/2

Zaterdag 10.00-12.00 uur: Zaterdagmorgen met ...
12.00-13.00 uur: Jong van Hart
13.00-17.00 uur: Multisport
17.00-18.00 uur: Happy Hour
18.00-21.00 uur: Quiff, jongerenprogramma
Zondag 00.00-01.00 uur: ‘k Zal Zijn lof. Herh.
09.30-12.00 uur: De kerken spreken
12.00-13.00 uur: Lok klassiek. Herh.
13.00-17.00 uur: Multisport
18.30-20.30 uur: De kerken spreken: Sionskerk

RADIOUITZENDINGEN LOK 2/2

Maandag 19.00-20.00 uur: Dat ons loflied vrolijk...
20.00-21.00 uur: Kunstwaarde: Kunst en Cultuur
21.00-22.00 uur: Jazz op de maandagavond
Dinsdag 19.00-20.00 uur: Moluksuurtje
20.00-22.00 uur: Peter in de ether
Woensdag 20.00-22.00 uur: Decennium Dick
Donderdag 0.00-01.00 uur: 'k Zal Zijn lof zelfs in de nacht'
Vrijdag 09.00-10.00 uur: Dat ons loflied.Herh.
10.00-11.00 uur: Lok klassiek.
11.00-12.00 uur: Kunst en Cultuur Herh.
19.00-21.00 uur: Decennium Dick Herh.