kabelkrant archief 2021

De kabelkrant is gestopt per 16/7/2024

selecteer uit het archief
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Zaterdag 24 april

Dit is de kabelkrant van de Lokale Omroep Krimpen die dagelijks actueel wordt uitgezonden via het kabelnet in Krimpen aan den IJssel.
Nieuws en/of berichten kunt u sturen per E-mail naar info@lokaleomroepkrimpen.nl of
LOK, red. kabelkrant, pa Olympiade 30, 2924 AM Krimpen a/d IJssel. tel. 0180 552111. www.lokaleomroepkrimpen.nl.

Direct kabelkrant nieuws lezen of nieuws van vorige dagen: www.lokaleomroepkrimpen.nl/kabelkrant.

Het weer

Zaterdag:
Zowel zon, als wolkenvelden; droog.
Temperatuur: circa 13 graden.
Vrij krachtige noordenwind, kracht 4.
Vannacht:
Temperatuur 1 graad.
Kans op vorst aan de grond.
Matige noordenwind, kracht 3.
Zondag:
Zelfde weertype als op zaterdag.
Temperatuur: 12 graden.
Matige noordenwind, kracht 3.

Uitzettingen onuitvoerbaar

Pogingen van Nederland om ongewenste vreemdelingen met behulp van het land van herkomst uit te zetten, strandden de afgelopen jaren in meer dan de helft van de gevallen. Landen van herkomst laten ons vaak met hen zitten. In de afgelopen zeven jaar liepen pogingen om migranten uit te zetten meer dan 13.000 keer op niets uit. Herkomstlanden weigeren ze terug te nemen, of antwoorden niet op verzoeken van Nederland, die dan worden ingetrokken. De middelen om landen te dwingen mee te werken (stoppen ontwikkelingshulp, aanpassen van visumregelingen, intrekken van landingsrechten) blijken in de praktijk nauwelijks bruikbaar.

Wachttijd sociale huurwoning 7 jaar

In minstens negentig gemeenten moeten woningzoekenden langer dan zeven jaar ingeschreven staan om in aanmerking te komen voor een sociale huurwoning. De tien gemeenten waar de wachttijd het hoogst is, boven de veertien jaar, liggen allemaal in Noord-Holland. Amsterdam staat op de dertiende plaats, met dertien jaar en tien maanden. Ook in steeds meer regio's buiten de Randstad zijn lange wachttijden geen uitzondering meer. De gemeente met de kortste inschrijfduur is Rijssen-Holten in Overijssel. Daar is de gemiddelde wachttijd acht maanden.

Leden Golden Earring ereburgers Den Haag

De leden van de Haagse band Golden Earring zijn benoemd tot ereburgers van Den Haag. Het college van burgemeester en wethouders heeft de rockers de Gouden Erepenning toegekend.

De band krijgt de hoogste gemeentelijke onderscheiding vanwege zijn grote nationale en internationale succes. Daarmee heeft Golden Earring volgens de gemeente bijgedragen aan de bekendheid van Den Haag als muziekstad.

Weer ruzie bij 50PLUS

Het hoofdbestuur heeft de aanval geopend op de nieuwe partijleider Liane den Haan. Ze zou een 'volstrekt onwerkbare situatie' hebben veroorzaakt. In een brief beklaagt het hoofdbestuur zich over de eenmansfractie van Den Haan in de Tweede Kamer. Ze zou weigeren samen te werken met het bestuur en meermaals hebben gedreigd uit de partij te stappen.
De ouderenpartij ligt al jaren in de clinch met zichzelf. Partijleiders Henk Krol en Geert Dales stapten op. De laatste reageert smalend: "50Plus is dood. Alleen de begrafenis nog."

Kroegbaas schroeft bierprijs op

Wie vanaf komende woensdag een paar biertjes drinkt op het heropend terras, doet er goed aan een gevulde portemonnee mee te nemen. Een pilsje kan dubbeltjes duurder zijn dan vóór de lockdown: "Het gaat hard richting drie euro per fluitje."
Terwijl menig café-uitbater het hoofd amper boven water houdt tijdens de coronacrisis, voeren brouwerijen een prijsverhoging door. Als laatste van 'de grote vier' laat Heineken de pilstarieven vanaf 1 mei met een kleine drie procent stijgen.

Bloemenveiling trekt lentedrama recht

De impact van corona op de bloemen- en plantenhandel is uitermate klein gebleven. Ondanks de verliezen in het begin van het voorjaar, bleef het omzetverlies dankzij recordprijzen voor bloemen en planten en het opveren van de verkopen aan de veilingklok voor bloemenveiling FloraHolland beperkt tot slechts 2,9%.
Dit blijkt uit het jaarverslag van FloraHolland. De omzet kwam uiteindelijk uit op €4,7 miljard. En dat terwijl vorig jaar maart FloraHolland nog de noodklok luidde en waarschuwde voor grote omzetverliezen in de sierteeltsector.

In het radioprogramma Kijk op Krimpen

In het radioprogramma Kijk op Krimpen van zaterdag 24 april via LOK-Radio tussen 10.00 en 12.00 uur o.a. de volgende onderwerpen.
- Onderhoud Boomgaard Boveneindse laan.
- Bezoekers onderzoek in WC Crimpenhof.
- Een sportieve Koningsdag in Krimpen.
- Evaluatie verkeersituatie na afsluiting
- kleine windturbines op Krimpense daken.
Herhaling maandag van 10.00 - 12.00 uur.

Nieuw onderzoek moord Wiersum 1/4

Het onderzoek naar de moord van advocaat Derk Wiersum moet opnieuw. Uit verklaringen van een getuige blijkt dat meerdere mensen gebruikmaakten van de auto die verdachte Giërmo B. volgens het Openbaar Ministerie zou hebben gebruikt bij de moord.
Volgens advocaat Jacques Taekema is de kring van mogelijke verdachten veel groter. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een inleidende zitting in de strafzaak tegen zijn cliënt en Moreno B. Beide mannen worden verdacht van de moord op advocaat Wiersum op 18 september 2019.

Nieuw onderzoek moord Wiersum 2/4

Taekema citeerde uit een verklaring die een getuige onlangs aflegde bij de rechter-commissaris. Die zei dat hij zelf geregeld dagenlang in de Opel Combo reed. Giërmo B. heeft steeds ontkend dat hij op de dag van de moord in de auto zat.
Volgens het Openbaar Ministerie is er geen spoor van dna van deze getuige in de Opel gevonden. Telecomgegevens plaatsen hem evenmin op de plek van de moord. Wel werd er in zowel de Opel Combo als in de Volkswagen Transporter die bij de moord en bij de voorverkenningen werden gebruikt, dna gevonden van Giërmo B. en Moreno B.

Nieuw onderzoek moord Wiersum 3/4

Volgens Taekema heeft de politie in het onderzoek naar de moord ten onrechte de auto als uitgangspunt genomen, en te gemakkelijk geconcludeerd dat Giërmo B. er die dag gebruik van maakte. Tijdens eerdere zittingen wees de advocaat er al op dat het juist een bewijs van zijn onschuld is dat Giërmo B. na de moord de auto niet in brand stak of op een andere manier verdonkeremaande.
De advocaten Machteld en Gerald Roethof hekelden het in hun ogen gebrekkige onderzoek eveneens. Dna zegt volgens hen niets, omdat er van 21 personen dna in de auto's is gevonden.

Nieuw onderzoek moord Wiersum 4/4

Volgens Machteld Roethof ontbreken er bovendien heel veel telecomgegevens, die justitie in dit soort onderzoeken gebruikt om te bepalen waar verdachten zich bevonden en met wie ze contact hadden.
De inhoudelijke behandeling staat gepland voor 12 tot en met 21 juli, maar de advocaten betwijfelen of dat haalbaar is.

Ontleend aan De Telegraaf, zaterdag 24 april 2021.

De Kerken Spreken via LOK-radio

De uitzending van de kerken wordt zondag 25 april verzorgd door de IJsseldijkkerk.
Van 09.30-10.00 uur is er het kinderprogramma.

Om 10.00 uur wordt er overgeschakeld naar de IJsseldijkkerkvoor het uitzenden van de dienst.
Voorganger is:

Brand na Belgische legeroefening

Gisteravond zagen we op de Europese weerkaart tijdens het journaal een rookpluim in Noord-België. Er werd ons toen al verteld, dat er een flinke brand woedde. Wel, die is vrijdag ontstaan na een schietoefening van het Belgische leger. Normaal staat er in het oefenterrein een brandweerwagen, maar die was gisteren in onderhoud. Het vuur kon dus snel om zich heen grijpen. Inmiddels zou zo'n 1000 hectaren grond zijn verwoest en de brand is nog steeds niet onder controle.

Biden reist in juni naar Europa

De Amerikaanse president Biden reist in juni naar Europa. Het wordt de eerste buitenlandse reis sinds zijn aantreden. Hij zal een G7-top in Engeland bijwonen en vervolgens in Brussel de leiders van de Europese Unie ontmoeten. Een dag later heeft hij een ontmoeting met de leiders van de NAVO-landen, onder wie de Turkse president Erdogan. met hem heeft hij eerder vandaag gebeld. Volgens bronnen ging het gesprek over Bidens voornemen om de massamoord op de Armeniërs in 1915 als genocide te erkennen. Van Bidens voorgangers gebruikte alleen Ronald Reagan deze term. Turkije neemt daar aanstoot aan.

Indonesische onderzeeër verloren?

Het ziet ernaar uit dat de Indonesische onderzeeër die sinds een aantal dagen ten noorden van Bali vermist raakte als verloren dient te worden beschouwd. Volgens de Indonesische marine had het schip tot vroeg in de ochtend van 24 april zuurstof aan boord. Naar alle waarschijnlijkheid is de bemanning dus niet meer in leven.
Er was een grote reddingsactie op touw gezet waaraan verscheidene landen deelnamen. Halverwege deze week werd reeds melding gemaakt dat er olievlekken in de Javazee waren waargenomen.

Kerkdiensten zondag 25 april 1/5

IJSSELDIJKKERK

10.00 uur:Ds. J. van Popering
18.30 uur:Gez. dienst in de Rank

DE RANK
18.30 uur:Dr. G. den Hartogh

Kerkdiensten zondag 25 april 2/5

DE WINGERD

10.00 uur: Mevr. D. Rietveld

Kerkdiensten zondag 25 april 3/5

IMMANUELKERK
Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt

10.00 uur :Ds. A.J.J. de Boer

De TUYTER
Evangelische Gemeente Krimpen
10.00 uur: Dienst zonder bezoekers
Dienst te volgen via YouTube kanaal

Kerkdiensten zondag 25 april 4/5

REHOBOTHKERK

10.00 uur:Ds. J.J.Mulder
18.30 uur:Ds. J.A.W. Verhoeven
SIONSKERK
10.00 uur:Ds. J.A.W. Verhoeven
18.30 uur:Ds. J.J. Mulder

Kerkdiensten zondag 25 april 5/5

DE BRON
Parochie Heilige Maria Koningin

11.00 uur:Viering via internet te volgen
! Klik hier : https://kerkdienstgemist.nl/stations/517/events/live

Lokale Omroep Krimpen

Naast deze kabelkrant produceert de Lokale Omroep Krimpen (LOK) dagelijks ook radiouitzendingen.
LOK-Radio is te ontvangen via:

- Kabel93.1 MHzin stereo met RDS
- Ether106.0 MHzin stereo met RDS
Heeft u berichten, stuur deze naar:
LOK, pa Olympiade 30, 2924 AM Krimpen aan den IJssel,
tel: 55 21 11.
E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl,
Info: www.lokaleomroepkrimpen.nl.

RADIO-UITZENDINGEN LOK 3

Zaterdag
10.00 - 12.00 uur: Kijk op Krimpen, nieuws en info
13.00 - 14.00 uur: Happy Hour
14.00 - 18.00 uur: IJsselsport
Zondag
00.00 - 01.00 uur: 'k Zal zijn loflied. H
09.30 - 12.00 uur: De kerken spreken
12.00 - 13.00 uur: Lok klassiek. H
13.00 - 17.00 uur: IJsselsport
17.00 - 18.00 uur: Harmonie-fanfare-en brassmuz.
18.30 - 20.30 uur: De kerken spreken: Sionskerk
21.00 - 22.00 uur: Blues and More Radio. H

KRIMPENSE HUISARTSEN ADVISEREN 1/3

Krimpense patiënten bellen momenteel veel met de huisartsenpraktijken in Krimpen aan den IJssel met vragen over het vaccineren en de toekomstige vaccinatielocatie De Ark.
Helaas kunnen de praktijken zelf nog geen vaccinaties bestellen en weten ze ook nog niet wanneer zij in De Ark gaan vaccineren. Zodra de huisartsen starten met vaccineren van uw doelgroep ontvangt u een uitnodiging met daarin alle benodigde informatie.

KRIMPENSE HUISARTSEN ADVISEREN 2/3

De GGD heeft de vaccinatielocatie De Ark nog niet in gebruik genomen. Het is onbekend wanneer de GGD dit gaat doen.
Daarom adviseren alle Krimpense huisartsen dringend om bij uitnodiging voor vaccinatie door de GGD een afspraak in te plannen bij de GGD op een beschikbare locatie. Hiermee bent u eerder aan de beurt voor een vaccinatie en dus ook eerder beschermd.

KRIMPENSE HUISARTSEN ADVISEREN 3/3

Wacht dus niet totdat De Ark opengaat.
Voor vervoersproblemen biedt de GGD diverse oplossingen. Deze vindt u op:
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-vaccinatie/vraag-en-antwoord/hoe-kom-ikbij-de- priklocatie

Maatregelen Gezondheidscentrum 1/3

Het Gezondheidscentrum Krimpen heeft wegens de Corona-uitbraak haar toegangsbeleid aangepast. Omdat de reguliere zorg weer langzaam moet worden opgestart zoals ook aanbevolen door de overheid willen wij graag de onderstaande huisregels bij u onder de aandacht brengen:
1: U kunt het gebouw alleen betreden indien u een afspraak heeft bij een van de werkzame zorginstellingen.
2: Heeft u koorts en/ of luchtwegklachten als bv hoesten, niezen, keelpijn, belt u dan eerst voor overleg naar de assistente van de huisarts of andere zorginstelling.

Maatregelen Gezondheidscentrum 2/3

3: Indien u een afspraak heeft, dan komt u ALLEEN.
4: Indien begeleiding van een patiënt noodzakelijk is (denk aan uw kind, een zorgbehoeftige oudere of iemand die de Nederlandse taal niet goed beheerst), dan mag er ÉÉN begeleider/ begeleidster meekomen naar het spreekuur.
5: Reinigt u bij binnenkomst van het Gezondheidscentrum uw handen bij de daarvoor ter beschikking gestelde handalcohol dispenser.
6: Wij geven GEEN handen.

Maatregelen Gezondheidscentrum 3/3

7: Raak zo min als mogelijk meubilair, leuningen, deurkrukken en knoppen aan.
8: Indien u gebruik maakt van de lift, dan graag ALLEEN of maximaal met 2 personen tegelijkertijd. Denkt u aan de 1,5 meter-regel.
9: Houdt afstand van elkaar, geef elkaar de ruimte en wees geduldig.

Wij danken u voor uw begrip en medewerking.