kabelkrant archief 2009

De kabelkrant is gestopt per 16/7/2024

selecteer uit het archief

Kabelkrant dinsdag 3 november

Dit is de kabelkrant van de Lokale Omroep Krimpen, die dagelijks, via het kabelnet, actueel wordt uitgezonden in
Krimpen aan den IJssel.
Nieuwstips en/of berichten voor de kabelkrant kunt u sturen naar:
LOK, red. kabelkrant, Postbus 279,
2920 AG Krimpen a/d IJssel,
tel. 55 21 11, fax: 55 20 11,
E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl,
www.lokaleomroepkrimpen.nl.

Het weer

Dinsdag begint op de meeste plaatsen droog. Er is geregeld zon, maar geleidelijk neemt de bewolking toe. In de middag gaat het van het westen uit regenen. Bovendien waait het stevig. De zuidelijke wind trekt aan tot krachtig of hard langs de kust. Het wordt 10 graden.

De komende dagen blijft het wisselvallig herfstweer.

Krimpen kan nóg beter 1/5

Onder dit motto gaat de VVD de gemeenteraadsverkiezingen in. Maandag werd de lijst en het verkiezingsprgramma van de partij gepresenteerd. Op de lijst een aantal nieuwe namen, want o.a. Ankie Aeyelts Averink heeft zich niet verkiesbaar gesteld.

Lijsttrekker is Lex Hofstra, op nummer twee Tim Versnel, de VVD kiest voor de jeugd, op drie en vier bekende namen: Jer Ponsen en Inge van 't Hoogerhuijs.

Krimpen kan nóg beter 2/5

En dan het verkiezingsprogramma: De VVD wil veel, onder meer een terughoudend financieel beleid en een gemeente die zich op de kerntaken richt.
Voorts aanpak van de hufterigheid; overlast, vandalisme en criminaliteit moeten harder worden aangepakt, desnoods met een gemeentelijke handhavingsdienst.
Dan de zorg, die moet zo veel mogelijk in de eigen gemeente beschikbaar en toegankelijk zijn.

Krimpen kan nóg beter 3/5

In het onderwijs kiest de VVD voor een beleid waarin gelijke kansen het uitgangspunt zijn.
De woningmarkt kan beter: een herziening van alle lokale lasten die zowel huiseigenaren als huurders nu dragen. De regels van de huurwoningmarkt dienen te worden herzien en waar nodig aangepast.
Ondernemers dient een warm welkom in Krimpen te wachten te staan, dit moet tot uiting komen in een herziening van tarieven, heffingen, belastingen en regels.

Krimpen kan nóg beter 4/5

Dan een échte oplossing voor de files rond de Algerabrug; de VVD zet in op een tweede oeververbinding, op de duur de enige oplossing. Om de pijn iets te verzachten voorlopig de vierde baan erbij, sluipverkeer weren en de openingstijden van de brug aanpassen.
Krimpen moet ook leuker worden, dus meer ruimte en medewerking voor particuliere initiatieven. Mogelijk biedt het centrumplan kansen om Krimpen gezelliger te maken.


Krimpen kan nóg beter 5/5

De mogelijke gemeentelijke herindeling wordt in het programma buiten beschouwing gelaten, immers de door de provincie te bewandelen wegen zijn dermate duister, dat er met geen mogelijkheid te voorspellen is, hoe de vlag er in maart bij hangt. Voorlopig ondersteunt de VVD de koers van het College: Geen K6, maar een degelijk onderzoek naar een eventuele fusie met Nederlek.
Het VVD verkiezingsprogramma staat op www.vvdkrimpenaandenijssel.nl.

Basketbaldames van start

Basketballvereniging Krimpen heeft sinds dit seizoen weer een damesteam. Op dinsdagavond trainen de dames in het Krimpenerwaard College. De dames die al zijn gestart met trainen zijn zeer enthousiast. Zij krijgen training van een zeer ervaren coach waardoor er snel kan worden gebasketbald op een leuk niveau. Meer informatie staat op de website www.bvkrimpen.nl
Ook bij de heren is het enthousiasme groot. De ledengroei is 20% door veel nieuwe leden van 12 tot 14 jaar.

Bibliotheek herdenkt val van Berlijnse Muur

In de bibliotheek in De Tuyter wordt de val van de Berlijnse Muur herdacht. Op 9 november is het 20 jaar geleden de muur, die Oost- en West Berlijn scheidde, verleden tijd werd. In de Bibliotheek is nu tot 7 november een heuse Trabant auto te zien, het pronkstuk van communistische Oost Duitsland.
Daar deze goedkope tweetakt auto destijds ook in ons land rondreed zullen vele ouderen zich het wagentje nog goed kunnen herinneren.

Jeugdnatuurwacht

Programma:
Vrijdag 6 november:
Vossenjacht vanuit Het Bivak. Aanwezig zijn om 18.45 uur. Om 19.00 uur wordt begonnen. Warm aankleden en als je hem hebt een zaklantaarn meenemen. Verder een plankje op A4 formaat en een pen.

Sport deze week

7-8: Tennis: Finale Fed Cup

8: Motorsport: Moto GP Valencia (Spa)

Voetbal: Programma Eredivisie

Vrijdag: FC Groningen - Heracles Almelo
Zaterdag: Vitesse- VVV Venlo

Sparta - Roda JC
NEC - RKC Waalwijk
Zondag:NAC Breda - Willem II
FC Utrecht - sc Heerenveen
AZ - Feyenoord
ADO Den Haag - PSV
FC Twente - Ajax

Kunst aan de wanden in De Tuyter

Bezoekers van De Tuyter raden wij aan om even langs de schilderijen, beelden en andere kunstuitingen te lopen, die daar getoond worden. Kunstenaars uit de Krimpenerwaard hebben hiermee hun indrukken van het landschap van de waard vormgegeven, soms abstract, soms compact.

Bij alle objecten heeft de kunstenaar zijn gedachten in gedichten weergegeven die de getoonde kunst toelichten.

Ophalen plastic afval

Deze week is wijk 3 Boveneind, IJsseldijk, Lekdijk, Verbindingsweg aan de beurt op vrijdag 6 november .

Zet de plasticzak dus tijdig buiten.

Ophalen oud papier wijk 1

Op woensdag 4 november komt de papierwagen langs in wijk 1, Kortland-Zuid en Lansingh-Zuid.

Zet de blauwe bak dus tijdig buiten.

LOK-Radio

Naast deze kabelkrant produceert de Lokale Omroep Krimpen (LOK) ook radiouitzendingen.
LOK-Radio is te ontvangen via:

- Kabel87.5 MHzin stereo
- Ether106.0 MHzin stereo
Heeft u berichten, stuur deze naar:
LOK, red. radio, Postbus 279,
2920 AG Krimpen aan den IJssel,
tel: 55 21 11, fax: 55 20 11.
E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl,
Info: www.lokaleomroepkrimpen.nl.

Decennium Dick

Iedere woensdagavond tussen 20.00 en 22.00 uur kunt u via de LOK luisteren naar Decennium Dick.

Een radioprogramma met: actualiteiten, de scheurkalender, het album van de maand, het popnieuws en nog veel meer zin en onzin.

Herhaling van dit programma op de vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur.

Knotgroep Krimpen

Op zaterdag 7 november op de Natuurwerkdag werkt de Knotgroep Krimpen aan de Molendijk 170 in Krimpen a/d Lek. Er worden wilgen geknot en hoogstamfruitbomen gesnoeid.

Bent u geïnteresseerd, kom om 9.00 uur naar de boomgaard aan de Molendijk . Voor drinken en soep wordt gezorgd. Inlichtingen 0180-520623

Twee doden door steekpartij in Rotterdam

Door een steekpartij in een woning aan de Oldegaarde in Rotterdam zijn maandagavond twee mannen om het leven gekomen. Dat heeft de politie gemeld.

De twee mannen woonden in aangrenzende woningen. Volgens de politie lijkt het erop dat het tweetal gevochten heeft. Hierbij is vermoedelijk een steekwapen gebruikt dat beide mannen fataal is geworden.



'Premie overlijdensrisicoverzekering daalt'

De premies op overlijdensrisicoverzekeringen zijn de afgelopen jaren flink gedaald. Maar daarvan profiteren alleen nieuwe klanten, terwijl bestaande klanten veelal blijven zitten met de veel duurdere voorwaarden uit een eerder afgesloten polis.
Dat meldde de vergelijkingssite Independer.nl maandag op basis van eigen onderzoek.

"Beweegdakboekjes"

Op donderdag 5 november reikt wethouder Blankenberg de eerste 4 prijzenpakketjes uit aan kinderen van basisschool Het Octaaf die meegewerkt hebben aan het beweegonderzoek.
Kinderen van groep 5, 6, 7 en 8 van Krimpense basisscholen hebben een beweegdagboekje mee naar huis gekregen. Hierin hielden ze bij hoeveel minuten ze per dag fietsen, lopen, buiten spelen en sporten.

Najaarsconcert l'Espérance

l'Espérance geeft op D.V. zaterdag 7 november een najaarsconcert in de IJsseldijkkerk te Krimpen aan den IJssel. Op het programma muziek van Mozart en Mendelssohn.

De leiding is in handen van Wim Madderom.
De avond begint om 20.00 uur, de kerk gaat open om 19.30 uur en de toegang is gratis. Ook de koffie of thee in de pauze

Ratelband komt ruzie met homo's uitpraten

Emile Ratelband gaat vandaag in gesprek met het COC over zijn homofobe uitspraken. Dat heeft de homobelangen organisatie maandag bekendgemaakt. Het gesprek wordt gevoerd door de voorzitters van COC Nederland en de Amsterdamse en Groningse afdelingen.De positiviteitsgoeroe stelde in een aantal interviews dat homofilie een ziekte is en dat hij homo's abnormaal vindt omdat ze zich niet kunnen voortplanten en ''omdat ze niet integreren''.