Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie: lees ons cookie-beleid of verberg deze melding. ×

Kabelkrant 24 september 2012

Maandag 24 september

Dit is de kabelkrant van de Lokale Omroep Krimpen, die dagelijks, via het kabelnet, actueel wordt uitgezonden in Krimpen aan den IJssel.
Nieuwstips en/of berichten voor de kabelkrant kunt u sturen naar:

LOK redaktie kabelkrant, Postbus 279,
2920 AG Krimpen a/d IJssel,
tel. 55 21 11, fax: 55 20 11,
E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl,
www.lokaleomroepkrimpen.nl.

Het weer

Maandag: Een enkele bui in de ochtend. Er staat een stevige zuidwestenwind, kracht 5. Maandagmiddag kunnen er flinke buien met onweer komen met veel neerslag in korte tijd.
De temperatuur is rond de 16 graden.

Ook dinsdag en woensdag regelmatig buien. De wind komt uit het zuiden, kracht 5. De temperatuur schommelt dan rond de 17 graden, normaal voor eind september.

Apotheekketen Mediq. verkocht

Investeerder Advent koopt Mediq, de apotheekketen en groothandel in medicijnen voor 775 miljoen euro. Mediq verdwijnt daardoor van de Amsterdamse beurs. Volgens bestuurders van Mediq is het beter voor het bedrijf als het niet langer beursgenoteerd is. Het bod ligt 50% hoger dan de beurswaarde.

Mediq heeft 225 apotheken. Twee weken geleden maakte het bedrijf bekend 134 banen te schrappen bij apotheken.

Gratis rollatorcheck

Op dinsdag 28 september organiseert De Zellingen een gratis rollatorcheck. Tijdens de inloopmiddag wordt uw rollator gecontroleerd en zonodig wordt u geinformeerd over het veilig en juist gebruik van uw rollator.

De inloop vindt plaats van 13.30 tot 15.30 uur in Het Facet, Patrijzenstraat 62 in Krimpen aan den IJssel. Voor meer informatie kunt u terecht bij het Meldpunt in het Gezondheidscentrum Krimpen, Groenendaal 1, tel. 0180-517590.

Surinaamse thema-maaltijd

Donderdag 27 september om 18.00 uur kunt u deelnemen aan een Surinaamse maaltijd in Het Facet, Parijzenstrat 63 te Krimpen aan den IJssel in sfeer en stijl van het land Suriname.

De kosten zijn Euro 12.50. U kunt zich opgeven voor donderdag 20 september, vooraf betalen en inschrijven bij het Meldpunt in het Gezondheidscentrum, tel. 0180-517590.

Rellen bij Apple-fabriek in China

Bij een Foxconn-fabriek inn Taiyuan zijn rellen uitgebroken. 40 mensen raakten gewond. Zo'n 2000 woedende medewerkers hebben vernielingen aangericht. De fabriek is tot nader order gesloten.

De Foxconn-fabrieken in China staan ook wel bekend als 'Apple-fabrieken'. Er worden verschillende Apple onderdelen gemaakt. Het bedrijf staat bekend om de slechte werkomstandigheden. De werkdruk is hoog en er breken vaak ziekten uit op de werkvloer.

Instanties accepteren valse ID-pas

Na onderzoek door journalist Brenno de Winter worden identiteitsbewijzen nauwelijks gecontroleerd. Hij kocht een niet-bestaand identiteitsbewijs, het 'Lichtbildausweis'. De kaart bevatte het pseudoniem 'Bigwobber'. De Winter gebruikte de kaart sinds januari onder meer om de Tweede Kamer, ministeries en de AIVD binnen te komen en voor bezoeken aan het paleis op de Dam, het stembureau en de politie. De Christenunie laat weten minister Opstelten van Veiligheid en Justitie op het matje te roepen.

Haren verwacht nog veel aangiften

Het kan nog wel een paar weken duren voordat de omvang van de schade in Haren duidelijk is. De politie gaat ervan uit dat veel mensen de komende tijd nog aangifte doen. Dan pas kan de schade opgemaakt worden. Tot nu toe hebben zeker 25 mensen aangifte gedaan waaronder korpschef Dros van Groningen. Relschoppers liepen over zijn auto. Aan de hand van filmbeelden en foto's van de rellen hoopt de politie vandalen op te sporen. Er zitten nu 35 mensen vast. Het OM besluit vandaag wat er met hen gebeurt.

Stroomstoring Limburg

Het noorden van Limburg en een paar Brabantse plaatsen hadden vannacht te kampen met een stroomstoring. Onder meer vielen openbare verlichting en stoplichten uit. De stroomstoring duurde van 03.30 uur tot rond 05.30 uur.
Bij de watervoorziening vielen een aantal pomen uit, waardoor de druk wegviel.

Ook zorginstellingen hadden last en veel inbraakalarmen gingen per ongeluk af. De oorzaak van de storing wordt onderzocht.

Doden bij steekpartij

In Best zijn een man en een vrouw om het leven gekomen bij een steekpartij. Mogelijk was er sprake van een ruzie in de relationele sfeer.

De politie heeft een man aangehouden als verdachte. Hij werd in de buurt van het huis waar het incident gebeurde gearresteerd.

Trein botst op lege auto

De inzittenden van een auto die op een overweg kwam vast te staan zijn op het nippetrtje aan een botsing met een trein ontsnapt. De auto stond stil op het spoor in Zegge (N-Br.) terwijl de intercity er aan kwam.

De drie inzittenden van de auto konden er op tijd uitkomen. Ze probeerden de auto nog weg te duwen, maar dat lukte niet. De trein botste op de auto die in stukken brak.

Veel bezoekers Stedelijk Museum

Het vernieuwde Stedelijk Museum in Amsterdam heeft zondag op openningsdag zeker 4500 bezoekers getrokken. Voor de opening om 10 uur stond er al een rij van 150 meter voor de ingang van het museum. De eerste bezoeker zat al om 05.00 uur 's ochtends voor de deur. Het Stedelijk Museum in Amsterdam was sinds 2004 dicht voor een grote verbouwing en uitbreiding.De collectie bestaat uit 90.000 werken op het gebied van moderne en hedendaagse kunst en vormgeving. Koningin Beatrix verrichtte zaterdag de opening.

Omzet webwinkels gestegen

Nederlandse webwinkels hebben weinig last van de economische crisis. De omzet via internet steeg de laatste zes maanden met 9%, het aantal aankopen net 15%., vergeleken met een jaar eerder. Er werden 42 miljoen internetbestellingen gedaan. Wel werd per bestelling minder uitgegeven dan vorig jaar. Het populairst is het boeken van een reis via internet met een omzet van 1,89 miljoen over het afgelopen halfjaar. Groeiers zijn producten voor huis en tuinen en de verkoop van witgoed en speelgoed.

Voetbal: Uitslagen eredivisie

Roda JC-FC Utrecht 0-1
PEC Zwolle - FC Groningen 1-2
RKC Waalwijk - VVV Venlo 1-1
Vitesse - Heracles Almelo 1-1
NEC - Willem II 0-0
ADO Den Haag - Ajax 1-1
FC Twente - sc Heerenveen 1-0
NAC Breda - AZ 2-1
PSV - Feyenoord 3-0

Voetbal: Programma Eredivisie

29 september:
18.45 uur : sc Heerenveen - NAC Breda
19.45 uur: Feyenoord - NEC
FC Utrecht - Vitesse
Heracles Almelo- ADO Den Haag
20.45 uur: Ajax - FC Twente
Zondag 30 september:
AZ - RKC Waalwijk
14.30 uur: FC Groningen - Roda JC
Willem II - PEC Zwolle
16.30 uur: VVV Venlo- PSV

Ophalen oud papier wijk 1

Op woensdag 26 september komt de papierwagen langs in wijk 1, Kortland-Zuid en Lansingh-Zuid.


Zet de blauwe bak dus tijdig buiten.

Ophalen plasticafval wijk 3

Deze week is wijk 3, Boveneind, IJsseldijk, Lekdijk, Verbindingsweg op vrijdag 29 september aan de beurt.

Zet de plasticzak dus tijdig buiten.

LOK-Radio

Naast deze kabelkrant produceert de Lokale Omroep Krimpen (LOK) ook radiouitzendingen.
LOK-Radio is te ontvangen via:
- Kabel93.1 MHzin stereo met RDS
- Ether106.0 MHzin stereo met RDS
Heeft u berichten, stuur deze naar:
LOK, red. radio, Postbus 279,
2920 AG Krimpen aan den IJssel,
tel: 55 21 11, fax: 55 20 11.
E-mail: info@lokaleomroepkrimpen.nl,
Info: www.lokaleomroepkrimpen.nl.

RADIOUITZENDINGEN LOK 1/2

Maandag 19.00-20.00 uur: Dat ons loflied vrolijk rijze
20.00-21.00 uur: Kunstwaarde: Kunst en Cultuur
Dinsdag 19.00-21.00 uur: Peter in de ether
Woensdag 20.00-22.00 uur: Decennium Dick: Nieuws uit Krimpen
Donderdag 0.00-01.00 uur: 'k Zal Zijn lof zelfs in de nacht'
Vrijdag 09.00-10.00 uur: Dat ons loflied..Herh.
10.00-11.00 uur: Lok klassiek Herh.
11.00-12.00 uur: Kunst en Cultuur Herh.
19.00-21.00 uur: Decennium Dick Herh.

RADIOUITZENDINGEN LOK 2/2

Zaterdag 10.00-12.00 uur: Zaterdagmorgen met ...
12.00-13.00 uur: Jong van Hart
13.00-17.00 uur: Multisport
17.00-18.00 uur: Happy Hour
18.00-21.00 uur: Quiff, jongerenprogramma
Zondag 0.00-01.00 uur: ‘k Zal Zijn lof.. Herh.
9.30-12.00 uur: De kerken spreken
12.00-13.00 uur: Lok klassiek
13.00-17.00 uur: Multisport
18.30-20.30 uur: De kerken spreken: Sionskerk