Deze website maakt gebruik van cookies. Voor meer informatie: lees ons cookie-beleid of verberg deze melding. ×

kabelkrant archief 2001

De kabelkrant is gestopt per 16/7/2024.

selecteer uit het archief
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

De Kabelkrant van 28 augustus

Dit is de kabelkrant van de Lokale Omroep Krimpen, welke wordt uitgezonden in Krimpen- en Ouderkerk aan den IJssel.

Nieuwstips en/of berichten voor de kabelkrant sturen naar:
fax: 0180 552011 of per post naar:
Lokale Omroep Krimpen
t.a.v. redactie kabelkrant
Postbus 279
2920 AG Krimpen a/d IJssel

Het weer

Dinsdag is het een fraaie dag. De zon schijnt flink en het blijft overal droog. De temperatuur is ca. 20 graden.

Woensdag en verdere dagen ziet het er goed uit. De zon is aanwezig en de temperatuur is ca. 21 graden. De wind is zwak. Tegen het einde van de week kans op een enkele bui.

Toeristen klem op Malta

Op Malta kunnen vele honderden toeristen, waaronder veel Nederlanders, door een technische storing sinds vorige week geen geld meer pinnen.

Ook betalen met een creditcard lukt niet. Sommige leveren hun paspoort in bij restaurants als borg om te kunnen eten en later als nog te betalen. Er zijn er ook die het slechte water koken en bewaren om aan drank te komen. Hoe lang de storing nog gaat duren is niet bekend.

Test pagina

Rebellen leveren wapens in

In het noordwetsen van Macedonie zijn de etnisch Albanese rebellen met het inleveren van wapens begonnen.

Op de eerste dag werden 400 wapens ingeleverd. Volgens afspraak moeten er 3.300 wapens ingeleverd worden. Macedonie vindt dat aantal te weinig. Volgens hen beschikken de rebellen over minstens 80.000 wapens. Zij zien de NAVO- operatie dan ook helemaal niet zitten.

Parlementair onderzoek

De meeste Kamerfracties zullen pas na vragen aan het kabinet besluiten, of een parlementair onderzoek nodig is naar de besteding van subsidies uit het Europees Sociaal Fonds. Alleen de PvdA acht dit onderzoek niet nodig.

De VVD is blij met het rapport, maar wil meer opheldering van het kabinet, evenals het CDA - D'66 en GroenLinks. De SP wil dat de Kamer gelijk al een onderzoek instelt.

Nieuws in het kort

De Antilliaanse kustwacht heeft bij Sint Maarten, 500 kilo cocaine onderschept. De smokkelaars dumpten de drugs tijdens de achtervolging in zee.

De 2.000 jongeren, die zondag aan het Veerse meer waren neergestreken voor een houseparty, zijn maandag weer vrijwillig vertrokken. Eerder moesten zij op last van de politie de houseparty bij Moerdijk verlaten.

Eenvoudige tuintips 1

Kamerplanten die de zomerperiode in de tuin hebben doorgebracht, moeten zo zachtjes aan weer naar binnen.

In de tuin kunnen vaste planten door deling en uitplanting worden vermeerderd. Het gazon moet, wanneer er kale plekken zijn, in deze periode worden hersteld. Eventueel kan u, wanneer u dat van plan was, een nieuw gazon aanleggen.
September is een goede periode daarvoor !!

Eenvoudige tuintips 2

De uitgebloeide zomerbloemen kunnen het beste worden verwijderd en worden vervangen door bijvoorbeeld herfstasters en dergelijke.

De heg kan voor de laatste keer dit jaar worden bijgeknipt. Leeggekomen vakken in o.a. de groentetuin moeten nu goed diep worden omgespit. Cactussen en andere vetplanten mogen nu niet meer worden gevoed.

Kerkkoor hervat repetities

Het gemengd Kerkkoor Krimpen hervat op donderdag 6 september de repetities voor het nieuwe seizoen. Nieuwe leden zijn daarbij van harte welkom.

De repetitie avonden worden gehouden op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in De Rank. Regelmatig verlenen zij medewerking aan kerkdiensten. Interesse, woon eens een repetitie bij. Aanmelden en meer info: Mevr. Wijnmalen, tel. 511 450.

Sportnieuws

Zaterdag 1 september speelt Nederland tegen Ierland. Ons land moet de wedstrijd winnen, wil men meedoen aan het WK- toernooi in 2002 in Zuid Korea - Japan.

Louis van Gaal heeft, omdat de gebroeders de Boer zijn geblesseerd, Bosvelt en Numan opgenomen in de selectie.
Naast de Boertjes zijn ook Reiziger en Petta afwezig. De wedstrijd wordt door de NOS rechtstreeks uitgezonden.

Sluitingstijden De Tuyter

In de maand augustus is De Tuyter op de volgende tijden gesloten voor het publiek.

Dinsdagavond en woensdagavond.

Donderdag de gehele dag.

Zaterdagmiddag en avond.



Orgelconcert in Capelle

Cees van der Slik speelt zaterdag 1 september op het Van Dam orgel in de Dorpskerk in Capelle. Naast klassieke muziek brengt hij ook improvisatie en koraal bewerking met samenzang ten gehore.

Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. De kerk is ook voor rolstoelhouders toegankelijk.


Video maand in de bieb

De hele maand augustus is het video maand in de bibliotheek in Krimpen. Dat betekend twee lenen is een betalen.

Een video lenen kost f. 5,50 per video per week.
Veel mensen weten niet dat naast boeken er ook ander materiaal te leen is, zoals o.a. tijdschriften, muziek CD's en sencd- roms. Wilt u meer informatie bel dan via 0180 513 995.

Ongemerkt ouder worden

Met ingang van 4 september openen wij een nieuwe rubriek met als thema "Ongemerkt ouder worden". In een aantal wekelijkse afleveringen worden bepaalde verschijnselen en kenmerken vermeld. Nu al vast een voorproefje:

Alles is verder weg dan vroeger. Ik heb maar opgegeven naar de bus te rennen, want er komt er nog wel een. Ze drukken de krant in steeds kleinere letters, enz, enz.

Uit in Rotterdam

De komende dagen, vanaf donderdag 30 augustus, wordt in het Kralingsebos de 54e CHIO gehouden.

Het officiele Internationale Concours Hippique presenteerd o.a. bijzondere shownummers. Daarnaast vinden ook dressuurwedstrijden en Internationale springwedstrijden plaats. De wedstrijden hebben ieder voor zich, diverse aanvangstijden.


Kringloopwinkel met vacantie

De Kringloopwinkel aan de Binnenweg 5a is tot en met maandag 3 september wegens vacantie gesloten. Telefonisch aanmelden van goederen kan pas weer vanaf maandag 3 september.

De kledingcontainers zijn binnengezet en op vrijdag 31 augustus weer teruggeplaatst. Houdt dus uw spullen even vast tot na de vacantie.

EHBO cursus in Krimpen

Wie iets overkomt heeft weinig kans op een goede hulpverlening. Om daar verandering in aan te brengen organiseert de EHBO een cursus eerste hulp verlening.

Op 4 september tussen 20.00 en 21.00 uur kunt u zich aanmelden in het Gezondheidscentrum in Krimpen. De kosten voor deze complete cursus bedraagt f. 275,-. De cursus start op 25 september. Meer info: tel. 520 190.



Fietsprogramma N.V.V.H.

De dames van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Capelle / Krimpen gaan weer op de fiets.

Op 30 augustus wordt om 09.00 uur vertrokken vanaf het busstation in Krimpen aan den IJssel.

De tocht duurt tot ongeveer half vier.

Computerlessen in VTC

Het vrouwentrefcentrum in Krimpen organiseert voor 55- plussers computerlessen. Het betreft 8 lessen op woensdag of vrijdagavond. De start is eind september.

Er zijn twee soorten lessen n.l. "kennismaken met computer" en vervolg op Windows/Word. De lessen vinden plaats in 't Onderdak in Krimpen. Meer informatie via tel. 525 291 en/of 514 165.

Huisvrouw exposeert

Annemiek Gijsel uit Krimpen exposeert haar schilderijen in waterverf en aquarellen in de bibliotheek van Lekkerkerk.

Haar schilderijen hebben als onderwerp het landschap van de Krimpenerwaard. Naast haar schilderijen is ook een aantal kunstwerken in kalligrafie te zien.

De expositie is te zien tot 4 oktober a.s.

Activiteiten voor vrijwilligers 1

Wereldwijd is dit het Internationaal Jaar van de Vrijwilliger. Ook Krimpen besteedt hier aandacht aan. Op 15 september is de afsluiting gepland in De Tuyter.

Zo is er een fotowedstrijd met als prijs f. 400,-- aan foto materiaal.
Krimpenaren kunnen kandidaten voordragen die op een originele manier invulling geven aan het begrip vrijwilliger.
De winnaar ontvangt f. 500,--.

Activiteiten voor vrijwilligers 2

Bij "Vrijwillig (pa)raad" gaan Krimpense raadsleden aan de slag voor vrijwilligersorganisaties. Krimpenaren kunnen suggesties doen voor een bepaalde klus, die dan zal worden uitgevoerd.

Op 15 september, de afsluiting, zijn er stands, hapjes en drankjes, een dweilorkest, enz. aanwezig. Geinteresseerden en voor meer info kunt u zich melden bij mej. v.d. Burg, sector welzijn, tel. 0180 540 716.


Praten over peuters

De Vierstroom organiseert een serie van vijf bijeenkomsten met als thema 'Praten over Peuters', bedoeld voor ouders/verzorgers van kinderen tussen 1,5 en 4 jaar.
De eerste bijeenkomst is op maandagavond 17 september van 20.00 tot 22.00 uur. Twee wijkverpleegkundigen van de Ouder- en Kindzorg leiden de meetings in het wijkgebouw Raadhuisplein 35, Nieuwerkerk a/d IJssel. Kosten gehele cursus: f 25,-. Aanmelden 0182 - 59 45 00, werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur.

Meldpunt zoekt vrijwilligers

De vrijwilligersorganisaties in Capelle en Krimpen hebben samen een meldpunt, waar hulpvragen binnen komen. Het meldpunt zoekt vrijwilligers voor de steeds toenemende vraag om hulp.

Voor meer informatie en aanmeldingen kunt u bellen naar het meldpunt, tel. 010 450 13 44, Mevr. Grandia.

Sportvissers concours 1

Hengelsportvereniging "De Lek" houdt op 8 september een open visconcours in de Loet en de Boezem (oude IJsbaan) in Lekkerkerk. De inschrijving is open voor iedere sportvisser

De sportvissers uit de kernen van Nederlek komen naast de prijzen, ook in aanmerking voor de titel "Kampioen Sportvissen Nederlek 2001". De wedstrijd wordt traditioneel bezocht door vele sportvissers uit de regio en daar buiten.

Sportvissers concours 2

Er wordt gevist met de vaste hengel, de hengellengte is vrij. De loting voor de wedstrijd is in cafe/restaurant "de Loet" van 06.00 tot 06.45 uur. Het concours begint om 07.30 uur
tot 12.00 uur. Inschrijven tot 4 september a.s.

De prijsuitreiking is in het cafe het "Veerhuys" op de Voorstraat in Lekkerkerk. Het maximaal aantal deelnemers is gesteld op 70. Kosten f. 15,- Info: tel. 662 595 / 661 010.

Jeu de Boules

De vereniging in 1995 opgericht, zoekt nieuwe leden. Er wordt gespeeld op banen op het Koag- terrein aan de Driekamp, op donderdagmiddag vanaf 13.30 uur. In de zomer ook op maandagavond vanaf 19.00 uur.

Man/vrouw, er zijn ook echtparen, het maakt niet uit. De spelregels zijn zo aangeleerd en er zijn reserve boules aanwezig. Bewegen en buitenlucht is goed voor u!! Meer info via tel. 0180- 513 692 of 522 618. KOM EENS LANGS.